Chovani psa

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, prosím Vás o pomoc, pořídili jsme si na začátku června pejska z útulku jsou mu cca 4 roky křizenec.
Bohužel nevíme nic o jeho minulosti, ale občas se projevoval tak, že mu někdo ubližoval a nebo byl svěděk nasilí.
Podařilo se mi ho naučit povel sedni, ale když to udělat nechtěl začal vrčet, na vodítku chodí poslušně to jsme zvládli a když ho pustím na volno na přivolaní poslechne, ale trvá mu to takže ho spíše nepouštím.
Je velmi ochranářský, když slyší slovo au tak hned začne dotyčného ochraňovat.
Dále bych chtěla říct, že Max je na mě velmi fixovaný pořídila jsme si ho v těhotenství.
Jelikož jsem snim 24/7 hod doma tak kdykoliv jsme s partrnerem se k sobě jen priblížili začal okamžitě knučet, nařikat, skákat a odstrkoval partnera ode mě to byl takovy první impuls kdy jsme si řekli, že tohle není dobře.
Před týdnem jsem porodila a Max si stejným způsobem usurpuje dceru takže kdykoliv dcera křičí on začne okamžite knučet a nařikat i když ho několikrát okřiknu stejně si děla to svoje je strašne tvrdohlavej. Další problém je to, že ho nemůžeme nechat doma samotného začne totiž škrábat zeď dokáže si rozdrápat packu do krve a štěka.
Když něco nechce udělat začne na nás vrčet.

Dobrý den,
co vám na to mám říct... Nabízí se, co jste si nadrobili, musíte si sníst. Psi bývají v útulcích většinou z důvodů jejich ne úplně vyhovujícího chování. Proto, když už si takového psa pořizujete, musíte si položit otázku: A zvládnu to vůbec? Mám na takového psa dostatek zkušeností, času, energie...
Teď vám poradím jednu věc, a tou je, aby jste ve svém okolí vyhledali dobrého soukromého trenéra, a požádali ho o pomoc s výcvikem a vůbec s tím, jak si se svým psem vybudovat správný vztah.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 17. 10. 2022  11:36
  • Adam Holeksa
předchozí | další