Čůrání a kousání

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, mám na Vás dotaz ohledně své čivavy které jsou čerstvě 3 roky. Máme s ni doma dva “vážné” problémy. První problém je spojen s častým čuraním doma. I přes intenzivní venčení které probíhá několikrát denně, například i ve 12h večer nebo také v 5h ráno stálé čůra doma. Nutno podotknout že pes ví že je to špatně! Vyčůrá se například když se zhasne v noci televize a myslí si že spime. Když přistihneme psa “při činu” Cca 10sekund poté co se vyčůrá, automaticky začíná vrčet bez toho aby se na nej zvýšil hlas nebo byl jakkoliv pokárán. S tím se pojí druhy problém. Pes si dovolí kousnout. Například když se mu něco nelíbí a nebo když udělá něco co se dělat nemá.
Když se pes vyčůrá automaticky místo uklizime aby se už necítil, zkoušeli jsme to i ignorovat a prostě psa vzít ven a uklidit to. Také se zkoušeli všechny možné tresty, ale nic nefunguje. Můžete mi prosím poradit co s tím dělat? Mockrát děkuji..

Dobrý den,
pořiďte psovi klec, dejte mu tam pelíšek a zavírejte ho tam na noc a po dobu vaší nepřítomnosti. Nebude vám tak čůrat po bytě.
Jak jste napsali, pes vrčí, když se mu něco nelíbí. vyjet po vás si však nesmí dovolit. Měli by jste mu/jí dát najevo, kdo je doma šéf. To znamená, že když po vás vyjede, potrestat ho tak, aby to už příště udělat nechtěl.
Taky bych vám doporučil aby jste se psem začali pracovat. I tréninkem psa si tvoříte vzájemný vztah a hierarchii. Přestaňte mu dávat jídlo do misky. Dávejte mu jídlo jen a pouze z ruky a to jen za odměnu. Tedy jen když udělá něco správně.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 16. 8. 2022  13:08
  • Adam Holeksa
předchozí | další