pes skáče na jednu návštěvu

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, prosím o radu. Mám 1 a půl letou fenku lagotto romagnolo.
Už se mi podařilo ji naučit, aby na nikoho neskákala,/ tato rasa prý obecně hodně skáče/, kromě jedné návštěvy. Chodí k nám známá s fenkou téže rasy - 8 měsíců. Moje fenka na ni stále skáče a dožaduje se pozornosti. Pořád se obě snažíme ji povelem zastavit, zakazovat gestem, když neskočí, tak pochválit, dostane pamlsek, ale udělá to hned znova. Snažím se přijít na to, čím to je, že si nedá říct, když v jiných případech ano. Domnívám se, že je to proto, že kamarádka má u sebe vždy pamlskovník a často během návštěvy krmí svou fenku a taky věnuje své fence během návštěvy dost pozornosti - a moje fenka prostě žárlí. Nejvíc skáče, když vezme známá svou fenu do náruče. Myslím, že se to nabízí...ale uvažuju správně? Třeba dělám někde chybu já. Je tohle cesta? Žádné pamlsky ani jedné feně, stejná pozornost - a ne přehnaná - oběma fenám? Obávám se, aby se návštěva neurazila, tak bych se ráda nejprve poradila, jestli je to správná cesta nebo jak na to jinak....děkuji předem za odpovědˇ.

Dobrý den,
když na vaší návštěvu pes vyskočí, poproste paní aby fenku plácla přes čumák. Docela dobře jí tím dáte najevo, že nechcete aby na někoho skákala. Dále je jasné, že když má vaše návštěva pamlskovník a odměňuje, že se vaše fenka také dožaduje.
Když chcete nechat psy aby si spolu hrály, vemte je nejdříve ven ať se vylítají, doma si jich pak nevšímejte. Ani jedné. Nebudou se tak dožadovat.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 25. 1. 2022  10:11
  • Adam Holeksa
předchozí | další