vrčení

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu s naším pejskem. jedná se o catahoulu, má rok a půl. Je to náš mazel, s každým se mazlí, Lysá se o něj a s novými lidmi ani zvířaty nemá problém. Psa pravidelně trénujeme, venčíme, chodíme na procházky a věnujeme mu maximální lásku. Občas je neposloušny (nepřijde místy na přivolání a občas sní co nemá, ale který pes je dokonalý). bohužel se nám stalo pár nepříjemnosti. Na bratra a otce zavrčel. U bratra nevím co tomu předcházelo, ale bratr se mu dle mého moc nevěnuje (nevenci, netrenuje, v podstatě spolu koexistují) a dneska na tátu. po dlouhé době zdrhnul a táta ho šel chytnout a vzhledem k tomu, že byl táta nejspíš naštvaný a pes to poznal, tak něj zavrčel. nikdy na nikoho nevystartoval a je to náš mazel. Poradíte mi, jak se tomuto chování vyvarovat, popřípadě radu, jestli je toto chování normální (oba incidenty se staly zhruba měsíc od sebe). děkuji za radu

Dobrý den,
vyvarovat se tomu můžete zaprvé tím, že psa naučíte takové poslušnosti, aby poslechnul vždy, a ne jen když se mu bude chtít. Nebudete tak pro něj muset nikam chodit a nebude vám žrát nic, co by neměl.
Vrčet by na vás také určitě neměl. Váš pes může být vaším mazlíčkem a plnohodnotným členem rodiny, ale nesmíte zapomínat, že to je stále pes.
Tudíž musí mít jasně stanovená pravidla a musí vědět, že on není tím šéfem. U situací, kdy pes vrčel jsem nebyl, nemohu tedy říct, jaký k tomu měl pes zrovna důvod. Rozhodně by jste mu to neměli promíjet a pokud někdy taková situace opět nastane, důrazně mu vysvětlit, že tohle dělat nebude.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 4. 1. 2022  13:31
  • Adam Holeksa
předchozí | další