Žádost o radu

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu? Máme doma malého čivaváka, je to hodný rošťák, ale sem tam je dost dominantní. Je naučený doma na podložku ale při venčení vykoná potřebu i venku. Bohužel se mi nepodařilo ho od podložky odnaučit. Ale co mě trápí víc než podložka je, že nám čůrá do postele když nejsme doma, občas i na gauč. Bohužel ho pak musím zavírat i s pelíškem na chodbu, kde nemůže nic počůrat. Nemáte nějakou radu, jak tomuto zabránit prosím? Pejskovi jsou už tři roky. Je to zlatý pes ale tohle mu to kazí.
A ještě bych zmínila, že když chodíme venčit, tak štěká na každého pejska kterého vidí. spoustu lidí mi říká, že je to u Čivav normální?
Děkuji za ochotu a odpověď.

Dobrý den,
podložky na domácí venčení vemte a vyhoďte. Pes, pokud není nějak vážně nemocný, se má venčit jen a pouze venku, ne doma. Psa pravidelně venčete a za každé vyvenčení venku ho odměňte, dopřejte mu dlouhou procházku, a pokud vykoná potřebu doma, doveďte ho k tomu a vynadejte mu. Do ložnice mu zakažte vstup a na noc mu pořiďte boudičku aby vám v noci nemočil na gauč. Také by pomohla kastrace.
To, že štěká na ostatní psy se u malých plemen vyskytuje, ale rozhodně to není pravidlo, spíše taková lidská výmluva. Přisuzoval bych to nedostatečné socializaci vašeho psa.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 18. 11. 2021  10:29
  • Adam Holeksa
předchozí | další