Změna majitele

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, chtěla bych poradit... Mám kamaráda co si s pejskem už neví rady. Je mu 14 měsíců, je to staford a nedávno změnil na rok majitele a i bydlení.. Původní majitel psa nic nenaučil a pes vykonává potřeby doma. Kamarád už si neví rady co s tím udělat. Chodí se psem často ven, pokud vykoná potřebu venku dostane pochvalu a odměnu, ale nepomáhá to. Pes stále vykonává potřeby v bytě. Předem děkuji za jakykoli nápad a radu

Dobrý den,
bohužel když si váš kamarád takového psa bral, musel počítat s tím, že to nebude procházka růžovou zahradou. Bude potřebovat trpělivost, důslednost a hlavně čas.
Stejně jako v předchozích dotazech podobného typu bych doporučil
následující: Pořiďte psovi klec, dostatečně velkou, a dejte do ní pelíšek. Začněte tím, že mu pouze a jenom tam budete dávat misku s jídlem. Klidně rozdělte denní dávku krmení na více částí a trénujte to víckrát denně. Zavírejte tam psa zatím za dobu vaší přítomnosti doma.
Intervaly prodlužujte. Nezapomeňte psa před odchodem z bytu a tím i před zavřením do klece pořádně vyvenčit a unavit! Psa můžete do klece dávat i na noc, aby nekonal doma potřebu v průběhu noci. Do pelechu by si neměla nadělat. Ráno ho hned vemte ven a zase pořádně vyvenčete.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 15. 11. 2021  13:23
  • Adam Holeksa
předchozí | další