Agrese

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
prosím o radu, máme psa Amerického stafordšírského teriéra (ale podle nás je křížený s pittbulem, nepodporujeme množírny, ale zachránili jsme ho od jedné rodiny). Když jsme si ho vzali tak byl agresivní stěně, dva týdny jsme se nevyspali, ale poté se nám ho podařilo změnit a začal být milujícím psem, který je hodný na lidi a se psy neměl problém. Pro jistotu jsme ho v 8 měsících nechali vykastrovat, máme ještě v rodině psa Ridgebacka a fenu taky stafordku, s tou se naprosto milují. S Ridgebackem se dlouho snášel, každý den spolu běhali
na zahradě, spali spolu v pelechu a měli se hodně rádi. Na noc si Ridgebacka vždy švagrová brala k sobě domů a ráno ho vždy přivedla, oni se očuchali, olízali a spolu si lehli atd, ale toto úterý (nyní má náš staford 18 měsíců) se poprvé v životě servali. Nikdo bohužel neviděl co se stalo a kdo začal, ale byl to šok, nechali jsme je v ten den každého mimo. Oba měli nějaké kousance a náš pes byl úplně horký a mimo, vůbec nechtěl chodit, lehce kulhal. Ráno švagrová opět přivedla Ridgebacka a znovu se servali jakoby se nikdy neznali, ale tentokrát jsme viděli, že začal náš pes. Dnes večer se porvali znovu, byla to strašná rychlost, ale manžel viděl jen Ridgebacka jak škubal našemu psovi tvář a proběhlo to jak kolem sebe procházeli, kdo začal nevíme. Prosím poradíte nám jak tuhle agresivitu přerušit? Aby se měli zase rádi? Ještě nás napadla jedna věc, možná je to hloupost, ale v pondělí večer na procházce se stalo, že Ridgeback na procházce staforda omylem počůral, psa jsme utřeli, ale je možné ze to souvisí? Třeba jsme to neomyli poradně a on v tom byl celou noc a ráno se stala ta první rvačka. Moc děkuji za rady..

Dobrý den,
to, aby se zase měli rádi a mohli si spolu hrát, se vám již z největší pravděpodobností nepodaří. Váš pes dospěl a těmito rvačkami si chtějí ujasnit místo ve smečce. Dost možná také váš amstaf bere teritorium za své a chrání si ho. Dalším aspektem může být pitbullí krev - toto plemeno bylo vyšlechtěno pro psí zápasy a má tedy rvačky v krvi.
Doporučil bych vám aby jste je již k sobě nepouštěli. Můžete pokousání zabránit pomocí košíků, ale ty si mohou v zápalu boje sundat nebo si i o ně ublížit.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 4. 10. 2021  08:16
  • Adam Holeksa
předchozí | další