Agrese - kořist

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den,
náš pes je hodný, neagresivní dvouletý kříženec hovawarta. Je jen jediná příležitost, kdy je agresivní a proto píšu.
Je to v případě, že pes dostane nějaké "lepší" jídlo, či si někde najde nějakou kořist. Když dostane kost, kus masa, nebo někde na poli najde kus zajíce,začne být agresivní, nemůžeme se k němu přiblížit. Vrčí a po porušení nějaké bezpečné zóny provede výpad a kousne. Takže jsme to řešili tak, že když mu dáme kost, necháme ho o samotě a nesnažíme se ho nijak vychovávat, že my jsme víc a můžeme mu kost vzít.
Jenže včera jsem dávala maso kočce před dveře domu, pes byl v domě a maso ucítil a přiběhl. Jen jsem přátelsky řekla, že to není pro něj a už začal vrčet a sápat se k misce. Tak jsem ho okrikla a ani jsem se nenadála a kousl mě do prsa a do zápěstí.
Do budoucna bychom tomu rádi předešli. Poradíte prosím? (Hračku normálně aportuje a na povel vydá, k lidem je přátelský, je přátelský ke kočkám i jiným psům, granule apod si takto nechrání, můžeme k němu přijít a sahat mu do misky...)
Děkuji

Dobrý den,
doporučil bych vám pořídit na psa elektronický obojek.
Pomocí elektronického obojku docílíte toho, že když váš pes bude žrát něco nežádoucího, nebo i kost kterou mu dáte mi a pak mu jí budete chtít sebrat, budete schopni ho od "kořisti" odvolat. Co se týká toho, že na vás je schopen vůbec zavrčet a následně kousnout... to by se samozřejmě nemělo vůbec dít. V takovém případě bych vám poradil aby jste ho seřezala tak, že už si to k vám dovolí, ale chápu, že to pro vás může být neproveditelné.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 4. 10. 2021  08:17
  • Adam Holeksa
předchozí | další