Starší fena vyjíždí na štěně

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, měla bych dotaz. Máme doma 7 letou fenu křížence jezevčíka. Nikdy neměla s žádnými psy problém, nemá problém když je nějaký pes u nás doma, půjčuje hračky, nikdy nebyla agresivní. Před par dny jsme si pořídili štěně ( 2 měsíce starou fenku). Starší fena měla ze začátku radost, ale byla opatrná. Nyní už si občas i společně hrají. Malá si lehá na záda, velká do ní převážně strká, ale občas nám přijde, že ji šťouchá na krk až je ji jde po krku, ale zatím nikdy nekoukla. Občas při hře vyjede, nejčastěji vyjíždí venku, když ji štěně hodně otravuje a pokaždé když je fena na gauči a malá se snaží dostat nahoru tak poměrně ošklivě vyjede. Chtěla bych se zeptat co můžeme v takové situaci dělat. Když je malá otravná a fena vyjede nevynadáme ji, jen je obě dvě usměrníme, když ale vyjede bezdůvodně, jako třeba na tom gauči, tak už zasáhneme a feně vynadáme. Máme strach aby ji náhodou nějak nepřeskočilo a štěňátku neublížila. Chtěli bychom nějaké rady, jak v těchto situacích reagovat a co dělat.
Předem moc děkuji. Auská

Dobrý den,
starší fenka je zvyklá mít své teritorium sama pro sebe a také svůj klid. Když po ní štěně skáče tak se jí nemůžete divit, že si jí velká usměrní.
Co se týká gauče, tak to bere pravděpodobně za své místo, kam nechce malou pustit.
Vyřešíte to nejlépe tak, že každá z fenek bude mít své místo ve svém pelíšku. A gauč zůstane místem pro vás - nebude tam smět ani jedna.
Tudíž na sebe nebudou mít důvod v budoucnu žárlit.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 7. 4. 2021  10:50
  • Adam Holeksa
předchozí | další