Počůrávání se doma

trenér psů v Psí škole Cituška
Brno
trenér psů ve
Výcvik psů Praha – Adam Holeksa
předchozí | další

Dobrý den, mám doma v bytě 8 měsíční štěně Maďarského ohaře. Od mala se mi doma počůrává. Intenzita postupně klesala, tak na 1x za týden, ale poslední dobou to zase začalo ve velkém. Předtím vždy začal učůrávat a takhle čůral třeba přes 3 pokoje. Nyní dělá to samé + si stoupne, suveréně udělá loužičku (nejčastěji pod stůl, kde se snaží schovat) a pak si strachy do toho lehne a čeká, než si toho všimneme. Dokonce se už 2x počůral na gauč, když ležel a 1x čůral ze spánku. Jsem už z toho zoufalá, ví, že to nesmí dělat. Když chce jít ven, tak si stoupne ke dveřím, popřípadě pro nás přijde a jde směrem ke dveřím.
Chodím s ním co 2-3 hodiny. Doma zvládne být sám i 8h bez "nehody", ale v kleci. Pohybu má dostatek. Na veterině z krve ani moči nic nezjistili. Řekli mi, že to může být psychicky, ale já nevím, jak to odbourat. Lásky má dostatek, nebijeme ho, věnujeme se mu, hrajeme si s ním atd.

Předem moc děkuji za odpověď, radu.

Dobrý den,
dobře, že jste s ním byli na veterině pro vyloučení zdravotního problému.
Může jít o značkování teritoria, a nebo jen o jeho "lenost" pokud to dělá od malička, a nebyl za to trestán. Pokud ho nachytáte přímo při činu, důrazně mu vynadejte, aby věděl, že to nesmí dělat. Nikdy ho však netrestejte zpětně. Venku ho naopak za čurání chvalte. Když se to nebude lepšit, tak ho zavírejte pokaždé, když budete odcházet.

S pozdravem,
Adam Holeksa
  • 16. 3. 2021  10:35
  • Adam Holeksa
předchozí | další