Pupík - našel domov

Pohlaví

Kocour

Věk

4 roky
Icon: Kocour 4
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá, Žlutá
Tetování: Ne
Kastrace: Ne
Handicap: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 26.01.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Přijď mě
pomazlit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Pupík

Evidenční číslo 47/24, nalezen 26.1.2024 ve velmi zbídačeném stavu - Mělník

Plemeno: kříženec 
Pohlaví: kocour
Rok narození (cca): cca 2021
Datum nálezu: nalezen 26.1.2024

POKUD MÁTE O PUPÍKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Nalezen ve velkých mrazech na Mělníku. Byl opravdu zbídačený - velice těžce dýchal, chroptěl, teklo mu z očí, měl úplně zalepený a neprůchodný nos. Silný svrab v uších a masivní zablešení už bylo poslední kapkou, která mu ubírala poslední zbytky sil. Když jsme ho nalezli, už se nedokázal ani postavit. Jen ležel na místě se stočenou hlavičkou doleva a těžce lapal po dechu.

Pupík je prozatím nekastrovaný veliký mouratý kocour, který spíše připomíná roztomilého kulaťoučkého medvídka než-li bojovného toulavého kocoura. Ihned po převozu k nám začala léčba všeho, co ho trápilo. Hezky postupně od nejhoršího.. Milý zlatý Pupíček, i když sotva dýchal, hned začal vrnět a užívat si péči.

Nyní již opět chodí, sice poněkud nejistě, ale je to den ode dne lepší a jistější chůze. Hlavičkou hýbe, ovšem pořád na svět hledí spíše z levé strany. Zatím se mu úplně nesrovnala a těžko říct, zda srovná. Může to být následek prodělané nějaké kočičí nemoci nebo třeba úrazu). Bude se jednat o velice čistotného pána, protože i v jeho nejhorších stavech se vždy nějak dobelhal do kočičího WC, kde vykonal potřebu. Nikdy se nestalo, že by si ulevil přímo někam pod či vedle sebe.

Od prvních chvil se jeví jako extrémní mazel a vyhledávač lidské pozornosti. Vrní na celou místnost, stačí natáhnout ruku a máte ho namotaného. Hladit, mazlit, drbat.. Pupík se jmenuje pupík, protože stačí pohladit zádíčka a už už na nich leží a žádá si o drbání na bříšku - pupíčku. :-) Nenechte se ale klamat, když se rozjede, umí se i pořádně poprat a zakousnout se. Jako správný kocour z ulice, přeci! Ale nikdy to není ve zlém, a jednoduše si dá říct.  Také miluje jídlo a teplé deky/pelíšky, ve kterých se může celé dny vyvalovat.

Zatím je stále v léčení. Po ukončení léčby, až bude úplně fit, ho čeká kastrace a poté bude připraven vyrazit do nového domova, kde bude kralovat a vrnět na celý dům. 

Domů bude odcházet očkovaný, čipovaný,  ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a kastrovaný.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/kocky-k-adopci/