ZEFYROS – BŮH VĚTRU

Pohlaví

Kocour

Věk

6 let
Icon: Kocour 6
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Bílá, Šedá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Tábor

Podrobný popis

Jako námořník potřebuje loď, tak loď potřebuje vítr. Je jedno, jestli je to nová galeona nebo stará děravá plachetnice, ale bez opory větru v plachtách se nehne.

Náš bůh větru Zefyros o tom ví své. Poznal, že i bez stěžně se dá plout dál, ale potřebuje vůli a sílu, aby pokračoval. Proto i přes stará zranění a ztrátu citu v levé přední tlapce, zvládl bojovat svůj každodenní boj o přežití. Byť se může zdát, že nožičku používá, nemá v ní žádný cit a pouze mu překáží. Je tedy dobře, že se dostal do naší péče, protože riziko úrazu bylo vysoké a jeho kondice se každý den zhoršovala.

Nyní Zefyho čeká nabírání síly a hmotnosti, aby se připravil na nezbytnou amputaci nožičky. Byť to může znít děsivě, pro Zefyho to bude pouze úleva, bez nožičky navíc již fungovat krásně umí. Nyní je jen otázka, zda bude čekat u nás, anebo najde milou rodinu, která se ho ujme již nyní a nebudou ji trápit blížící se náklady na operaci.

Protože čekat u nás opravdu nemusí, je to čistotný, mazlivý a neskutečně vděčný kocourek. Jeho krásná hlavička a pronikavý pohled dokáží dostat nejednoho milovníka koček. Jeho povaha spíše než vítr připomíná něžný mořský vánek, který Vás osvěží za parného dne a vdechne i Vám sílu opřít se do svých životních plachet a překonat pro jeho blaho všechny překážky.

Zefy je zcela čistotný a hodí se tedy do života v bytě i domě. Případný přístup ven bychom vzhledem k jeho hendikepu již nedoporučili. Je k lidem velmi přátelský a mazlivý. Očekáváme dobrý vztah i k dětem i jiným zvířatům. Opatrné a citlivé seznamování je však samozřejmostí.

Zefyros je trochu hubený, ale jinak zdravý kocourek, pouze jeho nožička je nezvratně poškozená a po nabrání sil ho čeká amputace. Je kastrovaný, ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům a označený mikročipem. Očkovaní bude možné až po nabrání sil a zotavení po amputaci.

V případě zájmu o adopci svěžího vánku Zefyrose Vás poprosíme o zaslání e-mailu na utulek@tstabor.cz. Do e-mailu napište základní informace o sobě, své rodině, dalších zvířatech, zázemí a zkušenostech s kočkami. Prostě takový zvířecí životopis, ať máme představu o tom, jaký život mu nabízíte. Na e-mail Vám odpovíme, zavoláme a domluvíme si první seznamovací návštěvu.

Za svěží focení patří naše poděkování Radku Havlíčkovi ♥ vividfoto.cz ♥

www.utulektabor.cz/5f/