Slaměnka

Pohlaví

Kočka

Věk

3 roky
Icon: Kočka 3
Kočka domácí

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Černá, Černá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Region: Jihočeský
Datum nálezu: 14.01.2023
Akt. umístění: Kočky České Budějovice, z. s.

Podrobný popis

Slaměnku jsme přijali jako naštvanou plachou kočku, která se měla po kastraci vracet zpět do lokality. Bylo však zřejmé, že je na tom zdravotně hůře, proto jsme se rozhodli ji poskytnout další veterinární péči. Díky MVDr. Veronice Klas z Budvetu v ČB se Slaměnka neuvěřitelně zlepšila a je z ní nyní mazlík. S depozitní tetou se Slaměnka mazlí a nechá se hladit také od cizích lidí. Je to velice vděčná kočičí holka, která má moc ráda granulky a je čistotná.
Na veterině se jí ze zdravotních důvodů musela odstranit většina zoubků. Provedl se jí také výplach průdušek a plicních sklípků. Díky této bronchoalveolární lavaži bylo prokázané velké množství buněk – eosinofilů, které bývají často spojené s alergickou bronchitidou. Proto je vhodné, aby inhalovala kortikoidy, aby se její stav nezhoršoval a dostala také systémové kortikoidy, které však nejsou nejvhodnějším dlouhodobým řešením. Zjednodušeně má s největší pravděpodobností astma. Pokud jí nebudou léky podávány, může se zhoršovat. Jedná se o neléčitelnou nemoc, která se však dá dobře řídit inhalací. Léky vychází měsíčně na několik stovek.
Slaměnka bude vhodná pouze do bytu. Potřebuje být v co nejčistším prostředí. Rozhodně ne do kuřácké rodiny. Problém v bytě mohou být i plísně, prach, pyly, parfémy. To vše může stav zhoršit.

16. 10. 2023 AKTUALIZACE - Slaměnka neskutečně prokoukla a je z ní opravdu spokojená kočička. Moc ráda se mazlí a okamžitě začíná příst (i když jí hladí cizí člověk). Je klidná a moc milá. S ostatními kočkami nemá sebemenší problém, v klidu si leží ve svém pelíšku a pozoruje okolí. Dlouhodobě stříkáme několikrát denně před čumáček inhalátorem (stejný, jako pro astmatiky) a Slaměnka je zcela bez obtíží.
 
14. 3. 2023 jsme Slaměnku přijali z místa nedaleko Lomnice nad Lužnicí.

 

 
Kočička čeká v depozitu v Miletíně u Lišova - + 420 731 065 291