Oskar

Pohlaví

Kocour

Věk

4 roky
Icon: Kocour 4
Kříženec

Vhodná pro

  • Hodí se k dětem
  • K jiným kočkám
  • Psí kamarád
  • Pro začátečníky
  • Kontaktní
  • Na zahradu
  • Do bytu

Doplňkové údaje

Barva: Černá, Bílá
Tetování: Ne
Kastrace: Ano
Handicap: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 24.01.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Přijď mě
pomazlit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Oskar

Evidenční číslo 31/24, nalezen 24.1.2024 na vlakovém nástupišti na Mělníku v přepravce 

Plemeno: kříženec 
Pohlaví: kocour
Rok narození (cca): cca 2020
Datum nálezu: nalezen 24.1.2024

POKUD MÁTE O OSKARA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Na vlakovém nádraží, přímo na jednom z nástupišť byla nalezena poměrně malá zvířecí přepravka. A celá plná tímto velikým překrásným kocourem. Doufali jsme, že ho tam někdo jen ve spěchu zapomněl.. Ale bohužel.

Zhruba čtyřletý opravdu nádherný kocourek dostal jméno Oskárek. Zeshora černý jako uhel, lesklý, že se od něj až sluníčko odráží zpět a zespodu krásně zdobený bílou barvou. Velikánský, krásně živený a očividně nebyl nijak zanedbávaný. I proto je nám záhodou, že se ho někdo takto nehezky zbavil. To si určitě nezasloužil.

Oskar je pan kocour. Miluje mazlení, hlazení, lidskou pozornost - ovšem, když si to rozmyslí, nezdráhá se kousnout či silně naznačit nelibost. Není nijak záměrně zlý, jen si udržuje svůj osobní prostor a člověk se musí naučit vyčíst, kdy se mu mazlení ještě líbí a kdy už toho na něj začíná být moc. Ovšem nyní, když už není v karanténní kleci, ale je ve velké voliéře, se toto chování téměř úplně ztratilo a je jen a pouze vděčným milovníkem. 

Potřebuje svůj klid, prostor a spoustu dobrého jídla. Není vybíravý, slupne vše, co mu nabídnete. Moc rád si i hraje a nyní se začal seznamovat s novými kočičími kamarády, při čemž nás velmi překvapil. Je k nim velice milý, opatrný a přátelský. Zřejmě by tedy společnost ocenil, především našeho kocourka Oleandra si zamiloval a tvoří spolu nádhernou a moc milou dvojku. Bylo by skvělé, kdyby našli domov společně.

Má pochroumané jedno očičko, vypadá to na starý handicap, který ho nijak neomezuje. Ale bylo by dobré ho hlídat a s očičkem chodit na kontroly k veterináři, aby ho nezačalo bolet či jinak obtěžovat. Jinak ho ale vůbec v ničem neomezuje. Oskar není vhodný k malým dětem, protože má obrovský strach z hlasitých zvuků a rámusu. Při luxování, zavírání dveří nebo jiných nečekaně hlasitých zvucích se velice bojí. Potřebuje klidnou domácnost, kde se to bude dít minimálně nebo alespoň bude mít možnost se někam schovat. 

Domů bude odcházet očkovaný, čipovaný,  ošetřený proti vnějším i vnitřním parazitům. Kastrovaný je.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/kocky-k-adopci/