Labské pískovce půlmaraton

Místo konání: Vstup do skalního města Tisské stěny
Kontakt: blaha@mcbs.cz
Termín: 5.4.2015

Čas: 12:00

Labské pískovce půlmaraton

skalní běžecký kros (canicross) v Tisé

Labské pískovce půlmaraton, jarní kros ve skalním městě Tisské stěny na 7km dlouhém okruhu. Nádherné prostředí, měkký písčitý povrch tratě, výběhy skalních schodů i dlouhé rovinaté úseky po zalesněném vrcholu skalního masívu. Tento závod je ojeděnilý svým prostředím, proto výjimečně bude trasa půlmaratonu i trasa 14km složena ze tří resp. ze dvou okruhů. Byla by škoda si to prostředí neužít :-). Pohybovat se budeme na turisticky značených cestách s výjimkou asfaltky při doběhu do obce Tisá asi 1km, což byla podmínka CHKO Labské pískovce. Od obce Tisá máme k pořádání běhu zelenou, takže ... tři, dva, jedna ... start !

Termín : NEDĚLE 5. dubna 2015, čas startu 12:00, 12:10 - 12:20 hodin běžci se psy
Místo startu a cíle pro všechny závody : Vstup do skalního města Tisské stěny, poblíž pokladny pro vstup, parkovat je možné na parkovištích v obci Tisá


Trať : hlavní závod 21km, doprovodný závod 14km, doprovodný závod 7km, závodit se bude na okruhu o délce 7km. Po startu se vyběhnou skalní schody na úroveň vrcholů skal , trasa povede po červené turistické značce, dále pak po vrcholech skal lesem až k turistické chatě, stále kolem skalních útvarů lesem po červené turistické až do Ostrova. Zde bude změna, zpět se poběží po žluté přes Ostrov, rozcestí Nad Rájcem a lesem na asfaltku spojující Rájec a Tisou a 600 metrů po asfaltce zpět do Tisé, do cíle. Trasa 14km znamená uběhnout dva okruhy, půlmaraton tři okruhy.

PROPOZICE