Teplický půlmaraton

Místo konání: Teplice, Zámecká zahrada
Kontakt: 730 895 100, blaha@mcbs.cz
Termín: 31.8.2014

Čas: 9:00

Teplický půlmaraton, aneb city trail running, možnost běhu se psem 21,1km/10km


... město, lázeňské parky, výběhy lesem, přeběhy přes loukyTermín : NEDĚLE 31. srpna 2014, čas startu 10:30 hod., prezentace 9:00 hod. (běžci se psy postupný pozdější start)
Místo startu a cíle pro hlavní i doprovodný závod : Teplice, Zámecká zahrada, zahradní zděný altán (100 metrů od dětského hřiště u opic)
Trať : hlavní závod 21,1 km, doprovodný závod 10 km 4x občerstvovací stanice na 5. km, 10.km, 14.km, 19.km (pro trať 10 km 2x OS), městské úseky přes parky, náměstí a vilovou čtvrť, úseky lesních cest na Doubravce (výběh je po betonce) a lesoparku i dlouhé přeběhy přes louky (podrobně v mapě závodu), poměr mezi úseky zpevněnými (asfalt/beton) a nezpevněnými (les/louka) je 50/50

Profil tratě : půlmaratonská trasa je náročnější (převýšení 441 m) , desetikilometrová trasa vynechává "horské prémie" Doubravku a Novou Ves vodojem a je méně náročná, v mírném tempu tuto trasu zvládnou i začátečníci. Půlmaratonská trasa je poměrně členitá, ale určitě cílem nebylo připravit "horské ultra" - naopak, trasa je kompromisem mezi městským a krosovým během i kompromisem mezi běháním po rovině v klasických městských závodech a horské výzvy.

Důležité : trasa závodů byla vybrána s ohledem na to, aby bežci a běžkyně nepřišli do kontaktu s provozem, 95% trasy je mimo auta, bohužel jsou nutné přeběhy, opravdu jen přeběhy komunikací, kde je nutné dodržovat pravidla silničního provozu a bežec se rovná chodec. Jedná se o přeběh na 1,7 km ze Zámecké zahrady na Valy (vilovou čtvrtí se běží uličkami, kde je provoz minimální), přeběh v Proseticích přes Pražskou ulici na 3,5 km směrem Písečný vrch, přeběh přes Bystřany kolem 10-tého km je veden místy s minimálním provozem, přeběh Kladruby na 13. km směr vodojem, a pak úsek mezi 19. - 20 km přeběh z lesoparku do Zámecké zahrady.

REGISTRACE

www.teplickypulmaraton.cz