Online beseda na téma „KDYŽ JSOU ZVUKY PROBLÉM“

Termín: 15.12.2021

Čas: 18:00 - 20:00

Není tomu dlouho, co skončila sezóna letních bouřek, právě jsme přežili podzimní hony a už nám dýchají na krk novoroční ohňostroje. Život psů, kteří jsou citliví na zvuky nebo na ně dokonce reagují panikou, je jeden velký stres. Jistě to potvrdí i jejich blízcí lidé, kteří si díky svým psům začínají sami všímat toho, kolik je kolem nás hluku a nárazových zvuků. Není nic horšího, než se bezmocně dívat, jak se náš čtyřnohý kamarád trápí. Ale jsme skutečně bezmocní? Nebo pro něho můžeme přeci jen něco udělat?

Beseda je určena pro všechny, které zajímá téma strachu ze zvuků (střelba, bouřky, ohňostroje, potlesk, vysavač...) a hledají konkrétní a praktické tipy, jak s ním pracovat.

Na téma "STRACH ZE ZVUKŮ" se podíváme z různých úhlů pohledu - například:

  • Jakými způsoby můžeme psovi pomoci tréninkem si zvyknout (protipodmiňování, postupná desenzitizace, zaplavení...)?
  • Co to znamená "celostní přístup" k problému? Jak pracovat s celkově úzkostným nebo bojácným psem?
  • Je to dědičné nebo jde o problém, který vznikl z nějaké příčiny během života? Co vše může být příčinou strachu ze zvuků?
  • Co jsou to neurotransmitery a jak ovlivňují vnímání a psychickou odolnost psa?
  • Můžeme posílit psychiku našeho psa úpravou stravy nebo podáváním výživových doplňků? A kterých?
  • Co pro našeho psa může udělat veterinář?
  • Jak se zachovat - jak být psovi v těžkých chvílích oporou?

MVDr. Ivana Amoussa - host
Dovolte nám blíže vám, v rámci besedy, představit naši kolegyni a veterinární lékařku Ivanu Amoussa. Je to žena hned několika profesí. Dlouhá léta se pohybuje v prostředí humánní farmakologie a medicíny, konkrétně více jak 15 let na poli psychofarmak, tedy léků na léčbu psychických poruch. Zároveň stále pracuje na krátký úvazek jako veterinární lékařka. Téma psychických poruch a problémů psů jí dlouhodobě zajímá a podělí se s námi nejen o zkušenosti ze své praxe (často jí totiž posíláme naše klienty, aby, pokud si to psychický stav psa žádá, zvolila vhodnou podpůrnou léčbu), ale také o aktuální novinky na trhu preparátů k “uklidnění” psa, kde probíhá doslova boom a někdy není jednoduché se mezi jednotlivými přípravky zorientovat.

Hana Böhmová - moderátor
Podělí se s vámi o zkušenosti, jak řešit strach ze zvuků z hlediska výcviku a tréninku psů. A samozřejmě udělá vše pro to, aby téma a host byli vyždímáni na dřeň 😉

Co je to BESEDA?

  • Beseda probíhá jako rozhovor mezi moderátorem a hostem. Do besedy se průběžně mohou otázkami, svými zkušenostmi a názory zapojovat na výzvu moderátora i přímo diváci, a to ideálně přímo naživo prostřednictvím vstupu přes webkameru. Preferujeme komunikaci napřímo před psanými otázkami do chatu, protože je pak snadné si vyjasnit případná vzájemná nedorozumění.
  • Beseda bude oživena promítám videí, infografikou a očekáváme, že se s námi podělíte o své zkušenosti s probíranou problematikou formou dotazníků, anket nebo přímo naživo přes webkameru.
  • Moderátor se snaží udržet diskusi u jednoho tématu, dokud nebude vyčerpáno, a zároveň zajistit, aby žádné téma nezapadlo a každý účastník měl dostatek prostoru pro vyjádření.