Záchranářský víkend pod vedením Ivety Soukupové

Místo konání: Výcvikový areál Obalovna u Pelhřimova
Kontakt: tel: 607 922 506, e-mail: iveso@seznam.cz
Termín: 25.7.2014 - 27.7.2014

Čas: 17:00

Psí škola Bobík pořádá

Záchranářský výcvikový víkend

pod vedením Ivety Soukupové
25. - 27.7.2014
ve výcvikovém areálu Obalovna u Pelhřimova

Výcvik bude zaměřený především na práci v sutinách, v případě zájmu je možno udělat i plochy. K dispozici budou překážky podle zkušebního řádu SZBK a IPO-R, na které se také zaměříme.

Začátečníci:
Začátečníci budou mít možnost seznámit se s tím, co záchranařina obnáší, vyzkoušet si, zda má pes pro záchranářský výcvik vlohy, dozví se jak se psem začít a jaký výcvikový postup je vhodný právě pro jejich psa. Doporučujeme, aby pes uměl štěkat na povel nebo ho psovod dokázal nějakým způsobem (na hračku, jídlo, při hře...) rozštěkat, ale není to podmínkou.

Pokročilí:
Psovodům, kteří se záchranařině již věnují, nabízíme výcvik odpovídající stupni vycvičenosti psa (podle požadavku - nácvik přímého označení figuranta, vyhledávání osoby nebo osob v neznámém terénu atd.) a také pomoc při řešení a odstranění různých výcvikových problémů u psa (malý zájem o figuranta, odbíhání od osoby, "zatloukání" úkrytů, "upadání" zájmu psa o nalezení osoby během hledání, problémy při značení určitého typu úkrytu - spodní, výškový, zcela zakrytý...), značení zbytkových pachů, teplých úkrytů, napachovaných věcí, jídla atd. Součástí výcvikového víkendu bude také noční výcvik.

Povinné vybavení:

 • pracovní oblečení (možnost zamazání) včetně oblečení do deště a nepříznivého počasí,
 • pevná obuv s pevnou podrážkou,
 • helma - může být i na kolo, jezdecká apod. (popř. zapůjčíme), 
 • baterka - nejlépe ,,čelovka‘‘, ale může být i jiná,
 • pracovní rukavice ,
 • voda a miska pro psa (na speciály, v areálu voda samozřejmě je) 
 • lékárnička včetně alespoň jedné ochranné psí botičky 
 • odměny pro psa – oblíbená hračka, pešek, míček, pamlsky, záleží, čemu dává pes přednost a co má nejraději (pamlsky musí být opravdu co nejlákavější, např. pečené kuře, makrela, kuřecí srdíčka, apod.),
 • bude-li odměnou jídlo, pak ještě 3 – 4 plastové (nebo jiné) dobře uzavíratelné a snadno otevíratelné krabičky (velikost podle tlamy psa, ne příliš mělké, ale ani moc hluboké),
 • s sebou vezměte také očkovací průkaz psa s platným očkování.

Další doporučené vybavení:

 • náhubek - nasazování a návyk na něj dle zkoušky ZZZ (kdo používá klikr, může ho také vzít) 
 • světlo na psa – pro práci ve tmě a noční hledání 
 • karimatka, celta apod. (pod a přes sebe do úkrytů) 

Ubytování:

K dispozici je 8 třílůžkových pokojů a 1 jednolůžkový, je nutné si přivézt vlastní lůžkoviny (prostěradlo, spacák...). Psi mohou být na pokojích, ale nesmí lehat na postelích. Což je dost těžké kontrolovat, tedy nejlépe když jsou v přepravkách či klecích (omezený počet klecí je k dispozici). Sociální zařízení je společné - 2x dámské WC, 1x pánské, 2x dámská sprcha, 1x pánská, teplá voda - bojler.

Stravování:

Zajišťuje si každý sám, v časovém harmonogramu víkendu bude samozřejmě počítáno s pauzami na přípravu jídla. K dispozici je kuchyně - 2 lednice, mikrovlnka, sporák 4 plotýnkový s troubou, varná konvice, 2 dřezy.

Organizace a kontakt:

Příjezd je v pátek 25.7. v 17:00–18:00 hodin na základnu Obalovna ZBK Vysočina.

Plánovaný konec je v neděli 27.7. v 17:00 hodin. Parkování pro nejméně 10 aut je přímo v areálu.

Podrobnější informace:

Iveta Soukupová - +420 607 922 506, e-mail: iveso@seznam.cz

Přihláška: e-mailem na iveso@seznam.cz.

Poplatek: účastník se psem 1400,-Kč, účastník bez psa 500,- Kč. V ceně je zahrnutý výcvik, ubytování a pronájem výcvikového areálu. Další cvičící pes 1000,- Kč, necvičící pes zdarma. Poplatek je nutné zaslat do uzávěrky na účet č. 0381352033/0800, možno zaplatit i v hotovosti na některém z výcviků Psí školy Bobík.

Uzávěrka:
Přihlášku a poplatek je nutné zaslat nejpozději do 13.7.2014. Kapacita účastníků je pouze 8 cvičících psů, lidí může být více (doprovod, diváci...).
V případě většího počtu zájemců mají přednosti ti, kteří budou mít dříve zaplaceno!

Iveta Soukupová
Iveta se záchranařině věnuje aktivně od roku 1989, je členem ZBK Libereckého kraje a SDH Hejnice, 11 let bohaté zkušenosti ve funkci výcvikáře, 9 let působila jako rozhodčí pro záchranářské zkoušky SH ČMS, složeno 30 záchr. zkoušek s celkem 3 psy, včetně nejvyšších v ZZP2, ZZP3, ZTV, ZZP/N, RH-FB, RH-FLB, RH-TB, ZPV-B. Účastník téměř padesáti záchranných soutěží, národních i mezinárodních, včetně mistrovství záchr. psů Rakouska, Maďarska, Slovenska i ČR. V praxi absolvovala několik desítek nasazení, z toho jednou v Rakousku a jednou na Slovensku. Od roku 2007 dopisuje pravidelně do časopisu Psí sporty, kde publikuje mimo jiné svou metodiku výcviku. V roce 2013 vydala odbornou knihu „Výcvik záchranného psa pro práci v sutinách“.

Všeobecná ustanovení:
Psovod je povinen dodržovat pokyny pořadatele.
Psovod se akce účastní na vlastní nebezpečí.
Psovod plně zodpovídá za škody způsobené jeho psem na majetku a osobách.

Přiložené soubory

Přihláška  (DOC 32 kB)
Propozice  (DOC 3,3 MB)