VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ PRO REAKTIVNÍ PSY

Místo konání: Babice u Šternberka
Kontakt: Lenka Kubešová - 733 106 460
Termín: 28.6.2014 - 29.6.2014

Čas: 9:00

Podíváme se na to, proč jsou reaktivní psi reaktivní, jaké známe typy agrese a jak je rozpoznat, co je důležité vědět, pokud s agresí chceme pracovat. Podrobněji se budeme věnovat prahům a práci s nimi, stresu u psů a stresovým signálům. V neposlední řadě se připravíme nejen na to, jak prakticky měnit chování psa pomocí metodického přístupu, ale také na to, jak se prakticky vyrovnat s reálným životem tak, aby tým (pán i pes) zvládal soužití v co největší pohodě a další ...


Místo konání:
Místem konání semináře bude výcvikový prostor KK Babice a Hospůdka pod hrází v Babicích u Šternberka.

Obsah:

  • Teoretická část
  • Vysvětlení proč jsou psi reaktivní
  • Typy agrese, práh stresu
  • V případě individuálních problémů, si vysvětlíme, jak na ně.

Program:
Sobota:
09:00 - 12:00
Podíváme se na to, proč jsou reaktivní psíci reaktivní, jaké známe typy agrese a jak je rozpoznat, co je důležité vědět, pokud s agresí chceme pracovat. Podrobněji se budeme věnovat prahům a práci s nimi, stresu u psů a stresovým signálům. V neposlední řadě se připravíme nejen na to, jak prakticky měnit chování psa pomocí metodického přístupu, ale také na to, jak se prakticky vyrovnat s reálným životem tak, aby tým (pán i pes) zvládal soužití v co největší pohodě.
12:00 - 12:30
Společný oběd.
12:30 - 15:00
V odpolední části se budeme zabývat praktickým hodnocením jednotlivých týmů, tedy jak a na co psík reaguje, pomůžeme odhadnout, o jaký typ agrese se v daném případě jedná a jakého metodického postupu se tedy nejlépe držet.
15:00 - 15:30
Popovídáme si o důležité práci s vodítkem a vedením psa.


Neděle:
09:00 - 12:00
Praktický nácvik situací – potkávání psů, míjení, reálný život i návrh metodického postupu pro konkrétní týmy, jak by bylo vhodné postupovat při dlouhodobém řešení psího chování.
12:00 - 13:30
Společný oběd.
13:30 - 17:00
V případě vhodnosti budou v druhé části dne probíhat i tzv. komunikační lekce, případně jak řešit setkání na vodítku s jiným psem (podle situace).
Každý tým bude při práci mít k dispozici svou instruktorku, takže bude možnost aktuálně reagovat, ptát se, instruktorky vám pomohou správně reagovat.

Ceník:

1.700,- cvičící (se psem)
(v ceně zahrnuta přednáška, celodenní trénink)

750,- necvičí (bez psa)
(v ceně je zahrnuta přednáška, celodenní trénink)
Lze nahlásit oběd na sobotu i neděli - email: denisa@kkbabice.cz (cena jednoho oběda 50Kč).

Podmínky účasti:

Řádně vyplněná a zaslaná přihláška, platba včas (v době splatnosti) připsána na náš účet.
Pes musí být řádně očkován, tj. mít potvrzení o vakcinaci v očkovacím průkazu, přičemž vakcinace nesmí být starší než 1 rok a mladší než 1 měsíc.
Pes musí být klinicky zdráv.

PŘIHLÁŠKA