Komplexní kondiční příprava psích sportovců na sezonu 2017

Místo konání: PESOPARK UHŘÍNĚVES PRAHA 10
Kontakt: jaroslavachlumska@gmail.com
Termín: 23.10.2016

Čas: 9:00–18:30

Kdy: 23. 10. 2016

Čas:

  • 1 skupina 9:00-13:30
  • 2 skupina 14:00-18:30

Kde: PESOPARK UHŘÍNĚVES PRAHA 10, PŘÍJEZD Z ULICE BEČOVSKÁ, ODBOČIT „K NÁM“dále první možná vpravo :-)

Instruktor: Eliška Vernerová
Závodím v agility a okrajově i v jiných sportech. Mám 3 psy - 14 let starého jezevčíka, 12 let starého foxteriéra a čtyřletou border kolii. Abychom se společně mohli věnovat sportu, začala jsem se zajímat o jejich přípravu i z jiné strany, než je obvyklé, žádný z mých psů totiž není stoprocentně zdravý. To, co jsem prozatím zjistila, se snažím předávat dalším lidem a tím jejich pejskům usnadnit a případně vylepšit jejich sportovní výkon nebo pohodlné stáří bez bolesti. Neustále se snažím vzdělávat v oboru a díky více než stovce klientů, kteří již těmito semináři prošli, stále zdokonaluji a vylepšuji jejich obsah. Žádný seminář proto není stejný, a to i z důvodu, že je jejich náplň vždy přizpůsobena konkrétním požadavkům týmů, které se přihlásí. Namátkově můžu jmenovat agiliťáky, coursingaře, bull sportovce, pejsky věnující se IPO, obedience a další. Semináře jsou proto vhodné i pro psí seniory nebo malá štěňata.

Náplň semináře:
Seznámíte se se základní anatomií svého psa, naučíte se, jak jej před tréninkem nebo závody rozcvičit a po výkonu se o něj správně postarat (cool-down, strečink, základ masáží). Trénink může být přizpůsoben speciálním požadavkům psa i psovoda (pes se specifickými potřebami, např. dysplazií kyčle nebo artrózou, příprava pro jednostranně zatěžující sport jako flyball, obrany atd.).
Vyzkoušíte si spoustu cviků a triků, které Vašemu psovi pomohou s vybudováním té správné kondice pro sportovní vyžití – cviky „na zemi“, na balančních pomůckách, s kavaletami a mnoho dalšího. Probereme i tréninkové plány pro nadcházející sezonu.
Po celou dobu bude prostor pro Vaše dotazy.

Psi, kteří se účastní tréninku, musí být zdraví a očkovaní. Neměli by být agresivní vůči lidem. Doporučené vybavení – velké množství pamlsků, případně i klikr, pokud s ním pravidelně pracujete. Pro psa jednoduchý obojek nebo postroj. Není možné se účastnit s elektronickým obojkem nebo jiným vybavením, které psovi způsobuje bolest a nepohodlí. S sebou boudičku nebo klec pro psa a deku nebo jinou podložku pro ukázku masáží.
Říjen – level 1 (základní). Seznámení s problematikou, základní cvičení
Listopad – pro absolventy levelu 1 pokračující kurz level 2 – zkontrolujeme pokroky z října, probereme případné problémy a přidáme další cvičení pro pokročilé. Dopoledne level 1, odpoledne level 2 (např.). není možné se v jeden den zúčastnit levelu 1 i 2

  • Seminář bude probíhat v temperované osvětlené naší „ psí zasedačce“ jurtě
  • Káva, čaj, voda a drobné občerstvení v ceně.
  • Parkování v areálu

Kapacita:
• Maximálně 7 cvičících týmu a 5 diváků v každé skupině
(Pro hladký průběh akce prosíme diváky, aby své pejsky nechali doma. Děkujeme)

Cena:
• 550,- za jeden cvičící tým
• 350,- divák

facebooková událost