Seminář- výživa psů atletů

Místo konání: Jenštejn
Kontakt: simonadsara@seznam.cz
Termín: 5.10.2015

Čas: 18:00–22:00

Katka Palečková se věnuje jednomu z pro psy nejnáročnějších sportovních odvětví – distančnímu mushingu – již přes 20 let. Její psi pravidelně naběhají mezi 3000 a 6000km ročně v náročných podmínkách a obecně se těší pevnému zdraví do vysokého věku.

Na tomto semináři se s vámi podělí o své zkušenosti a znalosti v oblasti výživy a péče o psí sportovce.

Přesto, že psích sportovních odvětví je nespočet a každé má svá specifika, týkající se přípravy a výživy, mají zároveň i mnoho společných jmenovatelů.

  • Jak psa krmit během celého roku, aby si udržoval optimální kondici? Jak doplnit energii pro rychlou regeneraci? To jsou bezpochyby jedny z nejčastějších dotazů. 
  • Ale aspektů, týkajících se špičkové kondice, výkonu a zdraví našich psích atletů, je mnohonásobně vice. 
  • Jak podpořit pohybový aparát tak, aby se co nejméně opotřeboval a náš psí sportovec se mohl těšit nejen dlouhé kariéře, ale i celkovému dobrému zdraví a pohyblivosti co nejdéle? Lze vůbec pomocí výživy předejít některým typům zranění pohybového ústrojí? A jak docílit co nejrychlejší regenerace a rekonvalescence?
  • Jak jsou na tom různé energetické drinky, formulované pro psy ve vysoké zátěži a příjem kterých živin je třeba zvýšit a proč, je-li pes v intenzivním tréninku a závodní sezóně?
  • Lze předejít častým nákazám na soutěžních místech a závodech, jak řešit stresové průjmy nebo nežravost a které suroviny určitě do jídelníčku zařadit?
  • Vysoká výkonnost a hvězdná kariéra psího atleta však nespočívá jen v jeho výživě a tréninku – do této mozaiky úspěšné přípravy patří i zdravotní péče a správně organizovný odpočinek.

Místo konání : Jenštejn (Praha) http://dogsports.webnode.cz/kudy-k-nam-/

Workshopem vás provede Kateřina Palečková více o Kateřině se dozvíte zde http://www.huskymusher.blogspot.cz/
workshop bude probíhat v Českém jazyce

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST