Zkušenost uživatele s plemenem

 Rhodéský ridgeback
Dobrý hlídač Pro zkušené kynology Náročný na pohyb Pro držení doma Pro fyzicky zdatné majitele
Vloženo: 27.07.2015

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Líbily se mi povahové vlastnosti psa i vzhled. Je to kámoš a oddaný pes, který ale slepě neplní povely, ale vše si pěkně promyslí:) Navíc je vhodný pro sportovnější jedince, ale dlouhé procházky bohatě stačí, hlavně později.

Povahové a charakterové rysy

Přátelský k lidem, které zná, ale s mírou, žádný velký mazel. Nemá rád cizí lidi, nechce být od nich hlazen, utíká před nimi. Dost bázlivý, ostatních psů se bojí, ale dává to najevo vrčením. Oříšek na výcvik, povely plní pouze, když on sám chce, má náladu a nedá se dělat nic jiného. Klasický cvičák moc nepomohl. Dětí se bojí, ale nevyrůstal s nimi, tak to je možná důvod, proč se jich bojí. Jako malý ničil věci, když byl sám, ale časem se to samo upravilo. Když je sám tak nevyje ani neštěká.

Prostředí

Rozhodně dovnitř, co největší kontakt s jeho rodinou, samotu snáší těžce, chce být na blízku své smečce.

Pohyb a aktivity

Potřebuje hodně pohybu, hlavně ze začátku. 3x denně vycházka + nějaká aktivita, ale aport ho nebaví, chce to něco tvořivějšího.

Výchova a výcvik

Je pro začátečníky, ale výcvik klasický na cvičáku ne. Spíše spousta hodin strávená na procházkách s procvičováním povelů, přivolání a hlavně trpělivost, není to služební plemeno.

Zdraví a péče

Čistíme zuby 3x týdně a vyčesáváme 1x týdně rukavicí. Myslete na to, že v dospělosti má nad 40 kg, takže jakákoli nepříjemná věc jako je veterinář nebo koupání, je potřeba chlap který vám ho tam dotáhne, většina ridgebacků, hlavne kluci, tam dobrovolně nepůjdou.

Další informace

Hlavně se připravit, že je potřeba moře času a trpělivosti, hlavně první tři roky, to jsou trochu galeje, mají moc energii a jsou tvrdohlaví. Taky je důležité budovat vztah s psem jako s kamarádem, aby vám věřil, naslouchat mu, občas s ním provést nějakou lumpárnu. Mají smysl pro humor :)

PP, bez pp, množírny, útulky

bez PP, u chovatele v Hrušovanech nad Jevišovkou, pejsek byl odchován v rodinném duchu v domě se zahrádkou, s majitetelem si občas napíšeme, pošleme fotky. Prostředí kde se pesan narodil se mi moc líbilo, bylo vidět že je mají pro radost.