Zkušenost uživatele s plemenem

 Welššpringršpaněl
Náročný na pohyb Vyžaduje péči o srst Pro držení doma Pro držení venku
Vloženo: 27.09.2014
Uživatel: Vanda

Proč jste si vybrali/zvolili tuto rasu?

Tuto rasu jsme si vybrali protože má ve většině případů rád vodu a je to aktivní pes. Navíc všichni Welššpringršpanělé naprosto milují děti a svou rodinu a jsou jí celým srdcem oddaní.

Povahové a charakterové rysy

Určitě nedoporučuji lidem kteří by na něj neměli moc času, špatně snáší samotu. A proto mu také vyhovuje být doma uprostřed dění. Takže pokud někdo chce psa do kotce kde bude trávit hodně času tak to ať na toto plemeno radši rovnou zapomene! Welššpringršpaněl se hodí k lidem kteří s ním budou trávit hodně času a budou ho brát na procházky do přírody. Pokud máte malé děti, tak se nebojte toto plemeno děti doslova miluje!

Prostředí

Nejlépe mu bude někde v domku se zahradou, který je někde na místě kde není tak rušno jako ve městě. Ale pokud ho budete brávat na procházky do lesa apod. tak mu bude dobře i ve městě.

Pohyb a aktivity

Toto plemeno má hodně rádo pohyb a proto se nehodí k lidem kteří prosedí dny u televize nebo jsou pořád v práci. Na sporty se hodí všechny. Jak dogdancing, tak i agility apod.

Výchova a výcvik

Toto plemeno je vhodné i pro začátečníky. Jsou chytří a chápaví. Ale pozor mají svou hlavu a proto jsou i tvrdohlaví. Ale za to je hlavně fyzicky netrestejte, lehce by k vám stratily důvěru.

Zdraví a péče

Toto plemeno není moc náchylné a ani o žádné genetické vadě nevím. A proto na zdraví nároční nejsou, to se ale nedá říct o péči. Žádná přehnaná péče se u nich provádět nemusí ale měli by 1x do týdne vyčesávat a 2x do roka trimovat což ovšem není žádná strašná hrůza.

Další informace

PP, bez pp, množírny, útulky