MONTÍK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Montík a jsem maličký skřítek z říše špicíků. Jsem asi 2-3 letý Pomerian, moje původní rodinka mě ještě s mým kámošem odložila v Dočaskách, kvůli malým dětem.

Jsem 2,5 kilový miniaturní pejsek, velmi křehký, něžný a citlivý. Miluji nadevše svoji paničku a nejraději se chovám, nosím, mazlím a lebedím si na klíně a v náručí. Jsem prostě maličký úžasňáček, kterému musíte nutně opečovávat, chránit a mazlit. S ostatními pejsky jsem nekonfliktní, takže prima malý kamarád, nebo kamarádka, mi doma nebudou vůbec vait, naopak na psí společnost jsem zvyklý.

Venku je to se mnou trochu složitější, ven se mi moc nechce a když už jdu na procházku, jsem jak Alenka v říši divů, protože ten Velký svět je pro mě trochu "strašidelný" Všeho se lekám a venku je ze mě fakt bojínek. Na vodítku se sice učím, ale zatím se do něj spíš motám a pletu. Určitě bych bydlel raději v domečku se zahrádkou, nebo určitě v klidném, pohodovém místě, nežli v rušném městě. Bohužel jsem zatím úplně nedoladil hygienu, doma chodím na podložku, ale s trpělivostí páníčku se vše jistě doučím. Váš Montík."

Montík je 2 - 3 letý Pomerian, který se k nám dostal spolu se svým psím kámošem od původních majitelů, z doůvodu narození dětí. Monty je maličký, má přes 2 kila a je tedy velmi křehký a zranitelný. Povahou je to miláček, rád se mazlí, nosí v náručí a chová na klíně. Jeho velikost i něžná , citlivá povaha, ho předurčuje k velmi jemným, vlídným a laskavým lidem, kteří ho dokážou bezpečně před vším ochránit. Doma se cítí v bezpečí, venku je často vystrašený a leká se hlučných a neznámých věcí, takže se mu moc nechce chodit ven. Pokud by měl k dispozici zahrádku, jistě by to pro něj bylo ideální a méně stresující. Pokud se venčí ve městě, musí mít bezpečné kšíry.
Montík ještě bojuje k hygienou, doma chodí na podložku, také dokáže všide vyšplhat jako kočka, je maličký, ale mrštný a hbitý. Je to miniandílek s veselou, mazlivou a společesnkou povahou, bude nejspokojenější v domácnosti bez dětí a v klidnějším prostředí. Jiní hodní pejsi mu nevadí, takže doma uvítá i psí společnost menšího pejska nebo fenky.

Montík trpí alopecií (plešatostí - typickou pro malá špicovitá plemena) Po vyšetření dermatologem, včetně biopsie kůže s histologií se potvrdil tento pouze kosmetický problém, s vyloučením infekční či jiné příčiny. Používá speciální šampon, postupně srst částečně po dlouhodobém zanedbání regeneruje.

Montík je odblešený, odčervený, kastrovaný, čipovaný, očkovaný. Nachází se v Praze, návštěva možná po dohodě v dočasné péči u paní Květy. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy, předkontrola v novém domově a úhrada adopčního poplatku, Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705.