Štefan - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Želízy
Region: Středočeský
Datum nálezu: 17.03.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 55/24

Podrobný popis

Štefi

Evidenční číslo 55/24, nalezen 17.3. v Želízech u multifunkčního hřiště

Plemeno: kříženec středního plemene
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): cca 2019
Datum nálezu: nalezen 17.3.2024
Velikost: střední

POKUD MÁTE O ŠTEFANA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

 Štefi je klasický vestaj (= vesnické tajemství). Střední velikost, střední délka chlupů, střední věk ..

Je to trochu ignorant, pokud ho něco zajímá, jde si za tím a je mu úplně jedno, zda ho zrovna někdo volá nebo ne. On prostě jde a až se rozhodne, že se vrátí, tak se vrátí. Sice na přivolání pečlivě pracujeme, ale stále je toho pro něj venku až moc zajímavého než aby se nějak rychle vracel k nám. Dle jeho svobodné povahy a chování ve výběhu usuzujeme, že ho zřejmě jeho bývalý majitel nechával "trajdat" dle libosti a nebo si prostě Štefan odcházel sám. 

Jinak je to zlatý pes, vděčný za každé pomazlení. Když ho přestanete hladit, sám vám opatrně vrazí hlavu do klína a dožaduje se přídavku. Zřejmě byl ale bitý, zbrklejší pohyby jsou pro něj strašákem, stejně tak dotyky na ne úplně běžných místech (břicho, zadní nohy, ocas) ho nutí k obezřetnosti. Ustrne, je připraven se v případě nouze bránit, sem tam malinko zavrčí. Velmi se bojí koštěte, lopaty, větších klacků.  Nereaguje agresivně, je jen bázlivý a očekává úder nebo alespoň "zastrašení". Po pár dnech se už ale i k těmto věcem dokáže přiblížit a nechat se od nás hladit i s koštětem v ruce.  

Má obrovskou snahu stát se skvělým psem. Je poměrně snadno motivovatelný, když už ho zvládnete zaujmout. Na vodítku chodí hezky, netahá, nemotá se pod nohy. Ostatní psi se mu líbí, reaguje převážně přátelský. Ovšem už se také našlo pár takových, se kterými to úplně hezky nevypadalo.  Můžeme tedy říct, že si psy opravdu vybírá a je potřeba případně individuálně vyzkoušet. Také netušíme, zda nebude mít snahu dostat se z pozemku. Když ho zaujme něco za plotem, přemýšlí, jak by se tam dostal. Je proto potřeba mít opravdu dobře zabezpečený pozemek, popřípadě ho mít stále pod kontrolou. 

Štefan si zaslouží milující a laskavou náruč člověka, který na něj nebude pospíchat, nebude ho zbytečně trestat ani nijak zvlášť drezůrovat. Bude šťastný za kontakt, za společnost, za dlouhé procházky a případné další psi kamarády, se kterými se bude moci venku potkávat. Zaslouží si skvělý život a my věříme, že i jeho nová rodina ho s ním skvělý mít bude.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/