Čiko - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Německý špic
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Mělník
Region: Středočeský
Datum nálezu: 24.12.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 220/23

Podrobný popis

Čiko

Evidenční číslo 220/23, odložen po úmrtí majitele - 24.12. 2023

Plemeno: kříženec špice
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 25.7. 2016
Datum nálezu: odložen 24.12. 2023
Velikost: malý

POKUD MÁTE O ČIKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Čiko k nám byl odložen po smrti jeho milovaného, a milujícího, páníčka. Čiko je zezačátku velmi nedůvěřivý, ale potřebuje jen čas a pochopení. Je velmi silně obezní, potřebuje shodit alespoň na polovinu jeho váhy. K adopci proto bude až se dostane do kondice a také až mu vyspravíme velmi ošklivé zoubky.

Zezačátku velice nedůvěřivý, opatrný, potřebuje dostatek času, trpělivosti a pomalého přístupu. Ovšem hned, jak se přesvědčí, že mu od Vás nic zlého nehrozí, je z něj veselý pejsek, který pobíhá, poskakuje a krouží kolečka kolem Vás. NENÍ vhodný k malým dětem, které jsou pro něj poněkud nečitelné a "zrychlené". Také by byl raději psím jedináčkem.

Miluje procházky, čím delší - tím lepší. Venku se z něj stává o dost mladší pes plný energie a radosti. Ovšem nerad čas venku tráví sám. Chce si s někým hrát, mít jistotu, že není sám - že není opuštěný. Jinak je zvyklý žít v bytě, hygienu má zvládnutou na 100%. Na vodítku chodí také moc pěkně, netahá ani nikam neškube.S jinými psy je spíše opatrný, není nijak zvlášť hravý ani komunikativní, ale také se nechová nijak nepřátelsky - spíše psy ignoruje a hledí si svého. 

Přišel k nám opravdu velice obézní, měl skoro dvakrát tolik kilogramů než by měl mít. Nejprve jsme tedy zahájili "odtučňovací kůru" - spousta pohybu, kvalitní dietní strava, časový pravidelný režim. Až se dostane do lepší kondice, potřebuje ještě vyspravit jeho zkažené zoubky a bude moci odejít do milujícího domova. :-)

Je očkovaný, čipovaný a domů bude odcházet doufejme už hubenější, v lepší kondici. Také budeme řešit vyspravení opravdu zanedbaného chrupu. Hledá domov, kde bude součástí rodiny. Kde bude mít pravidelné procházky, společnost své rodiny, ale také klid na svém pelíšku.

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/