Adýsek - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Voříškov z.s.

Podrobný popis

Adýsek

Biewer teriér, 7 let, váha 2,5kg.

Příjem 20.10.2023

 

Ady k nám přišel jako hodně smutný pejsek, je mu 7 let ale vypadá na 17.

Adyho k nám odložil majitel, protože už si nevěděl rady jak Áďu “rozveselit”.
Před nějakou dobou se s přestěhovali do vesnice, která je mezi střelnicemi a z veselého biewera se stala hromádka neštěstí.

Ady se o sebe extrémně bojí, je stažený do sebe. První týden se škubal při jakémkoli doteku a vrčel. Venčí se jen doma. Venku v podstatě neudělal krok.

Přes práh nebo natažený kabel skáče jak kdyby šlo o půl metru vysokou zeď. Velmi často se venku točí stále na jednu stranu jakoby nebyl schopen jít rovně.
Srst má velmi nekvalitní, byl jen kost a kůže.

-----

Po 14 dnech u nás jsou vidět malé pokroky na jeho psychice. Začíná si užívat doteky a občas si chce i jrát. Slyšeli jsme ho štěknout, má větší chuť k jídlu a přibírá, při venčení už zvedá nožičku a většinou zvládne počkat ven. Dvakrát se před námi položil na zadá a nechal si podrbkat i bříško.

Přesto máme obavy, že může mít buď další zdravotní problém nebo i poškozený mozek.

Určitě ho ale čeká komplet vyšetření.

------

16.11.2023

Ady má za sebou komplet vyšetření včetně magnetické rezonance, oči má v pořádku, krve také, ale problém je v mozku. Ady má dlouhodobě meningoencephalitidu, která se bohužel v rané fázi (ještě u původního majitele) nezačala řešit a je tedy otázkou zda po letech co s tímto Ady žije, se ještě podaří dostat pomocí léčby do remise. Vyléčit se toto velmi pravděpodobně autoimunitní onemocnění nedá.

Důležité je především to, aby se o sebe Adýsek přestal bát a začal být zase veselým zvířátkem jako býval. Jeho psychická stránka k tomu má dobře nakročeno, u nás doma je ale všechno jen ne klid a i přes to je každý den lepší.

Ady hledá klidný domov nejlépe jako jedináček, v domku se zahrádkou a v klidném prostředí. Děti mu nevadí, ale musí být už rozumné, aby ho netrápili. Kočky zvládá bez problémů.

Adopční poplatek 2500,-

 

V případě zájmu o Adýska si pište na voriskov@gmail.com o předadopční dotazník.