Kaisha - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 2 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dogpoint o.p.s
Evidenční číslo: 53023

Podrobný popis

Kaisha je dvouletá kříženka pasteveckého plemene. Je to velmi milá a hodně, opravdu hodně moc mazlivá fena. Zároveň je ale rozverná a po psychické stránce nedospělá, prostě takové věčné štěně. Je veselá a kontaktní, jenom se svou vahou dost neohrabaná a tak umí do člověka vrazit, nebo prostě v běhu neodhadnout brzdnou dráhu ????

Zatím se tváří, že neví, jak se jmenuje a chůze na vodítku rozhodně není ukázková sama od sebe. člověk do toho musí vložit dost úsilí. Při jasném vedení na pevném vodítku ale systém toho, že je k člověku ,,připoutaná” chápe a je schopná s vámi nesmýkat. Pár povelů občas zvládne. Hračky jí zatím příliš nezajímají, pamlsky občas už jo. Je zvyklá na pobyt venku, kotec a bouda jsou pro ní přirozená věc a v kotci je klidná a odpočívá. Je čistotná. Užívá si pohyb na volno – v tuhle chvíli si ho může plně užít jen na oploceném pozemku s vyšším, než běžným plotem, protože jestli něco umí, tak svých skoro padesát kilo rozpohybovat a vyskočit překvapivě vysoko a lehce ho překonat. S tím musí budoucí majitel počítat.

Na jiné psy dělá primárně bubáky, hlavně na ty malé, ale je korigovatelná. U nás v útulku už dokáže kolem kotce procházející malé pejsky sledovat v klidu v leže. Jestli je reálné bezproblémové soužití s jiným psem, nedokážeme nyní ještě říct.

K lidem všeobecně velmi přátelská, jakákoli manipulace s ní je bez problému, včetně česání a ošetřování.