DESTROY

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 1 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

Jsem Destroy, pokud o tom pochybujete, dejte mi plyšovou hračku, a nebo vlastně cokoliv jiného na hraní. Jak moje jméno napovídá, jsem přeborník v likvidaci všeho druhu. Když mi dočasková teta utírá moje tlapičky, hm, tedy spíš tlapy velikosti medvěda hnědého, přetahovaná o ručník je moje oblíbená disciplína. Otevřu dveře, projdu zdí i klíčovou dírkou. No, a teď vážně, ano, mé jméno vypovídá mnohé o mé povaze, ale jsem božan, pan Božský, pan Cane Corso se zlatým srdcem a šibalským pohledem.

Říkají mi doma chuligán, jsem kříženec plemene Cane Corso, 17.listopadu oslavím první narozeniny. Poslední měsíce doháním ne příliš šťastný start do života. Lidé, konkrétně lidé bez domova mne vyprodukovali za účelem zisku. S bráchou Sorbonem žijeme od letošního léta v náhradní péči, učíme se žít v lásce a porozumění. Volný pohyb, pravidelná kvalitní strava, sociální interakce se zvířaty i lidmi, hra i práce již pro nás nejsou nedostupným luxusem, ale základní potřebou.

Pokud jste rodina, pár nebo i jednotlivec, který je milovníkem velkých plemen, jste fyzicky zdatní, máte to v hlavě srovnané a myslíte si, že byste mne dokázali provést životem, jsem možná právě tím, kterého hledáte. U mých fotek v albu se budete rozplývat, ale když mě poznáte osobně, to teprve láskou zahoříte. Mám trochu vroubek za „vydestroyování“ pár desítek různých předmětů, jak tomu teta se strejdou říkají. Prý z mé záliby vznikl nový název, no, moc tomu nerozumím, ale když to říkají. Občas i křičí, nevíte proč? Zahradníčím často a rád. Ale musím přiznat, že se lepším, pelíšek s kytičkovaným potahem mám čtvrtý den a zatím „to“ nebouchlo. Stejně je to jejich vina, nutí mě ležet na něčem, co má sklony k explozi. Víc než pamlsky, miluji hračky jakéhokoliv druhu. Jsem takové přerostlé štěně, které si plnými doušky užívá bezstarostného psího života. Skvěle zvládám cestování autem. Například v restauraci se chovám slušně, pravda, do té restaurace jsme šli pět kilometrů. Ale stejně jsem rád všude, kde je moje rodina. Na nové situace reaguji v klidu a rychle je vyhodnocuji. Se psíma holkama laškuji a velmi mi imponují, se psy samci se musím nejprve bezpečně seznámit, když jsou nakloněni hře, máme něco společného. Kočky jsou fajn, ale před mojí maličkostí většinou prchají, taky moc nerozumím proč. Teta říká, že šedesátikilový mamut není nejvhodnějším adeptem na kočkování. S hlodavci a jinou drobotinou jsem se zatím nepotkal, asi cokoliv z malých živočichů bych schoval do tlamy kosmickou rychlostí, ale neznám, nevím. Většinu svého dosavadního života jsem byl držen na řetězu, ženou s psychiatrickou diagnózou, byl jsem trestán bitím, protože její intelekt nedosahoval ani polovinu mého. I přes všechny hrůzy, které jsem prožil, jsem na lidi nezanevřel, ba naopak každé pohlazení i vlídné slovo si užívám. Po pár týdnech v náhradní péči jsem začal rozvazovat, mazlit se a nebojím se vyvalit bříško. Na vodítku jsem machr, zvládám klidnou chůzi na jedničku. Vypuštěn do terénu, šťastný letím co jen louka vydrží. A protože je opakování matka moudrosti, tak i já denně procvičuji naučené a dodržuji stanovená pravidla. Večer, uložen k dodržování klidového režimu, mi teta často říká, že jsem šikovný kluk. Ještě teda dodá "prosím, zkus v noci nic nezničit", jak je roztomilá a naivní...

Destroy je plně očkovaný, označený mikročipem, odčervený, zdravý a v brzké budoucnosti podstoupí kastraci a rtg kyčelních kloubů. Vážné zájemce po telefonické dohodě rádi přivítáme v dočasném domově obříka, v obci Hradištko, okres Praha-západ. Pro více informací kontaktujte dočasnou tetu Alžbětu na tel.: 602323143, nebo pište na mail: alzbeta.ps@seznam.cz. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy, uhrazení adopčního poplatku, návštěva budoucího domova svěřence.

Za fotky moc děkujeme
https://www.facebook.com/svatia.foto