Sára

Pohlaví

Fena

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Australský ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový Jičín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 20.10.2022
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

Sára

poté, co byla majiteli zabavena (spolu s dalšími třemi psy) byla přijata nejprve do útulku. Záhy se zjistilo, že je březí. Po porodu a odstavení štěňat se Sára začala chovat "divně" často se motala, padala na jednu stranu. Proto jsme ji v říjnu 2022 převzali do péče spolku. Mrtvička se naštěstí nepotvrdila. Ukázalo se ale, že Sára má rozsáhlý, hluboký zánět v uchu.

Sáru jsme nechali vykastrovat, zánět ucha léčíme. Aplikujeme kapky, chodíme na kontroly. Zánět se zklidnil, ustoupil, ale zatím se ho nepodařilo úplně vyléčit. Je otázka zda se to podaří. je možné, že zánět se občas objeví a bude nutná léčba. Veterinář zvažuje i operaci - odstranění polypů, které zánět zřejmě způsobují. Ale doporučuje ji až v době, kdy současný zánět bude vyléčen. S tímto nový majitel musí počítat. Sára by totiž do nového domova potřebovala co nejdříve. Přišla bázlivá, nejistá, nekontaktní (ale neagresívní). Nic neznala, dosavadní život trávila s dalšími psy na dvorku. Bez jakékoli péče. V dočasném domově si zvykla poměrně rychle, přijde se přivítat, ráda jde na procházku, ale klínový povaleč to není. Nechceme, aby si příliš zvykla a pak zase  musela měnit domov. Sára totiž opravdový domov nikdy nepoznala. Byli bychom rádi, kdyby ho našla co nejdříve.

V dočasném domově se naučila chodit na procházky na vodítku. To se jí líbí. Má tam další psí kamarády - psy i fenku. Také kočky. Občas se ještě něčeho lekne, je nejistá, ale není už to ta vyplašenka, která na vycházce udělala dva kroky vpřed a tři zpátky. 

Sára není pes postelový, ráda s vámi bude trávit čas na procházkách, na zahradě, ale nebude se vám pořád motat pod nohy. Pelech může mít i mimo dům, ale v chráněném místě, chráněna před větrem, deštěm a zimou. Když je sama doma, občas  něco rozkouše. I proto by bylo lepší, kdyby v době vaší nepřítomnosti měla své místo tam, kde nemůže nic zničit.  K větším, rozumným dětem jít určitě může. Mazlicí kamarád to ale nebude, alespoň ne hned. Pokud se nyní dostane do styku s dětmi, nijak moc si jich nevšímá.Sára je v okrese Nový Jičín.

V případě zájmu nám, prosím, napište, proč by jste chtěli Sáru adoptovat, co od  ní očekáváte, jak u vás bude trávit čas, kde bude bydlet. Co a kdo ji u vás čeká.