Máša a Máňa - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 5 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí azyl HAFANOF

Podrobný popis

Ošklivý příběh dvou mopsích holčiček. Původně z množírny, dvě ségry. Bohužel první adopce se nakonec nevydařila a Máňa prožila nehodu, u které ochrnula na pánevní končetiny. Příběh je hrozně dlouhý, a tak popíšeme holky stručně.

Máša a Máňa

Holky se v srpnu 2022 po 3 letech vrátily z adopce. Důvodem bylo časové a finanční vytížení nové majitelky. Máša Máša se z adopce vrátila s velkou nadváhou. Už při jednom přeběhnutí obývacího pokoje se začala dusit a špatně se jí dýchalo. Ihned se nasadily dietní granule a Máša začala hubnout. Za tu dobu co je v dočasné péči zhubla 2kg a už se dokonce poškrábe zadní nohou na čumáku. Žádné jiné zdravotní problémy ji netrápily. Máša má pouze jedno oko, takto už byla nalezena v roce….


Máňu
v novém domově nejspíše srazilo auto. Z tohoto důvodu je Máňa ochrnutá na zadní část těla a není schopna používat zadní nohy. Bohužel se úraz neřešil ihned po nehodě a z Máni byl plazící lachtánek s nohami jako guma. Další viditelné úrazy měla na zadních kolenou, které měla od plazení sedřené až do masa. Po přijetí do dočasné péče a vstupním veterinárním vyšetření se zjistilo, že je k tomu všemu plná močových kamenů. Slova našeho veterináře zněla tohle jsem ještě v životě neviděl. Máňe se po operaci vyndalo cca 200 močových kamenů. Operace Máni proběhla za minutu 12. V tuto chvíli má přísnou dietu proti dalšímu tvoření kamenů. Od přijetí do dočasné péče pravidelně dojíždí na fyzioterapie kde podstupuje laserovou terapii, aquaterapii a manuální cvičení. Od začátku cvičení je vidět velká změna, Máně se začala tvořit svalová hmota na zadních nohách a dokonce zvládne chvilku stát. Bude to pro všechny ještě běh na dlouhou trať, přece jen byla téměř dva roky “ležák” a nikdo s ní nepracoval. I tak je každý týden vidět malinký posun vpřed. Proto doufáme, že se to podaří a Máňa se postaví zase na nohy. Máňu nově trápí podráždění, začervenání kůže a kvasinky v uších. Zatím jsme nepřišli na důvod těchto problémů. Proto nás aktuálně bude čekat návštěva dermatologa. Který nám snad pomůže objasnit příčinu. Holky jsou na sobě závislé.

Máša dělá Máňe psychickou podporu i na rehabilitacích. Je vidět, že Máňa v její přítomnosti cvičí úplně jinak než když je tam sama. Pokud Máša čeká doma, celou dobu sedí u dveří a čeká až se vrátíme. Pokud jsou samy doma nic neničí ani nevyvádí. Máša má stoprocentní hygienu, Máňu je nutné manuálně vymačkávat. Máša je velice živá, veselá, kontaktní a miluje drbání. Máni srdce buší především pro Mášu. Kdyby mohla tak se od ní ani nehne. Je mazlivá, klidná a miluje drbání a masáže. Obě holky mají úplně jiné povahy ale patří jedna k druhé.

Do adopce půjdou pouze spolu, žádná jiná varianta není přípustná! Při adopci je nutné striktně dodržovat pokyny z dočasné péče, jako je například dieta a další péče o holky.

 

DO ADOPCE PŮJDOU JEN SPOLEČNĚ! Do adopce odejdou očkované, čipované, kastrované, s balíčky. OVŠEM JE POTŘEBA DODRŽOVAT LÉČENÍ DLE NAŠICH POKYNŮ!

 

Podmínky adopce:

- min. 3x návštěva u pejska – holky je možné navštěvovat už teď, do doby propuštění do adopce
- podepsání adopční smlouvy 
- složení adopčního poplatku za obě holky: 3800,- Kč ;) 

Máša a Máňa se nachází v dočasné péči v Kolíně...

KONTAKT:
Tel: +420 721 518 882
E-mail: mopsinky@psidepozitum.cz