Áron - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Rotvajler
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: RTW - naše láska, jejich naděje z.s.

Podrobný popis

Áron je kříženec, matka je kříženec rotvajlera a ovčáka a táta zřejmě vlkodav, co se motal kolem. U Árona doma došlo k zanedbání péče, podcenění zdravotních problémů a bohužel to začali řešit přiliš pozdě, kdy pes už jen ležel, byl apatický, vyhublý, nejedl, nepil... 

Áronek prošel hospitalizací na dvou klinikách, kde mu dali péči a dělali, co se dalo, na první jim ale nestačilo vybavení a neměli takové možnosti, takže nakonec se převezl na Jaggy do Brna. Áron byl ve stavu sepse, výsledky krve katastrofální a horšil se. Zjistili mu zápal plic a zanět na srdci, dostal antibiotika, ale nelepšil se. Pze vzorku u kloubu se potvrdila artritida.  

Aron zabojoval, to nejhorší zvládl, ale s artritidou už se bude přát vždy. Dodělali jsme ještě kompletní rentgeny páteře a všech nohou. Kostra a klouby jsou jinak v pořádku, jen má bohužel povolené čéšky a v jeho stavu nebude bohužel možné případně utržení řešit, nehojil by se. Má zjizvené plíce. Bere aktuálně jeden Prednison, buďme zkoušet náhradu za něco šetrnějšího a při nasazení kloubní výživy Flexadin Advanced se pohybově o dost zlepšil a dokonce s ním už nedělají nic ani změny počasí a zařadili jsme kratší procházky. 

Lidi miluje, děti také a to i úplně ty nejmenší, je to zlatý pes ideální do rodiny. Ale bohužel na nějaké procházky a výlety to s ním zřejmě nikdy nebude a s tím je potřeba počítat. Psy neznal, takže na všechny štěkal, ale už je to lepší. Po seznámení je s fenkami kamarád a zdá se, že by mu možná po seznámení nevadil ani přátelský pes. 

Aron je k adopci a protože péče o něj nebude úplně nejlevnější, spolek nabízí možnost hrazení veterinárních nákladů a léků.