JUSTIN

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 8 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový JIčín
Datum nálezu: 01.06.2021
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

Justin hledá NOVÉ BYDLENÍ nebo dlouhodobou zkušenější DOČASKU. Aktuálně ještě u majitelů.
Maďarský ohař (bez průkazu), skoro osmiletý, kastrovaný.
Justin je akční bojácnější pes, který za svůj život už několikrát rafnul své majitele včetně domácích dětí. Někdy méně, někdy více, v rámci různých situací. Nedá se říct, že je to majetnický pes (půjčí vám hračky), není to pes nesnášenlivý se psy (většinou si jich nevšímá, dotěrné psy prožene a s některými si dokáže hrát), je mazlivý (přijde se přitulit, oliže vám ruce).
Moc rád aportuje, hledá hračky, procházkuje. Nemá rád stísněný prostor, nevypočitatelné pohyby a jiné pro něj nepříjemné situace (více lidí najednou, narušení jeho prostoru když odpočívá). Pro tyto věci, které nemá rád, se nehodí k malým dětem ani k lidem, kteří nedokáží brát psa jako psa a měli by ho spíše jako dítě, které navíc může všechno.
Justin chodil do psí školy, jeho majitelé se kvůli většímu prostoru přestěhovali z bytu na barák, kontaktovali různé lidi, kteří by jim mohli pomoct, ale situace se nezměnila.
Justin není zlý pes, bude chyba někde ve vzájemné komunikaci.
Je to pes vnitřní, chce být lidem alespoň poblíž. Když jsou venku, chce být venku, když vevnitř, nechce být na zahradě ani on. Aktuálně má doma vyčleněny svůj prostor, do kterého nemůžou děti a naopak on nemůže do společných prostorů. Pro rodinu je život s Justinem už nezvladatelný.
Najdeme pro něj člověka, který má rád procházky, nemá děti a dokáže číst jeho řeč těla?
Pes se nachází na Novojičínsku. Pokud máte zájem Justinovi pomoci, napište nám něco o sobě a o případném soužití s Justinem, o svých zkušenostech nebo třeba jen o nadšení pomoci zrovna jemu