KENNY..šp. - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Německý špic
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Unie práv zvířat, z.s.

Podrobný popis

Tohle je Kenny (Keňucha, Kenousarus, Keňda... říkáme mu různě) v dočasné péči. Má 8 let, pět a půl kilogramu a je to kříženec špice a čiperky.
Je velmi skladný, bezproblémový, dobře vychovaný, poslušný a šikovný. Dělá to, co vy – když spíte, spí a nebudí vás, když pracujete, v klidu leží a odpočívá. Když se s někým bavíte nebo jste na schůzce, leží, nebo vám vyskočí do klína a leží tam. Je nenáročný na pohyb – projde se s vámi, kam budete chtít, ale nevyžaduje být na procházce dlouho.
Je hodně fixovaný na svého člověka a nechce být sám (i když by se to pravděpodobně dalo naučit). Ostatní ze začátku toleruje, pak je začne mít rád, je ochotný se s nimi projít na procházku nebo s nimi počká doma, když potřebujete odejít. Je po operaci zubů (měl silný zánět) a po operaci cysty na krku – obojí se úspěšně léčí.
Co se týče jídla, jedl granule, ale teď, po operaci zubů, už tvrdé granule až tak dobře nepokouše. Takže mu dávám masové konzervy (na barf principu, celé kusy masa), a to mu chutná (většinou, občas je trochu vybíraný, třeba ryba mu moc nejede).
Fakt je docela radost ho dočaskovat. Každopádně by měl hledat novou rodinu. Kdo chce parťáka? Pokud vás zajímá víc, napište mi do zpráv.
PS:
Kočky snese/respektuje, ale je schopný je prohnat, když si myslí, že vám chtějí ublížit nebo na něj třeba skočí. Ale neublíží jim, v 90 % případů kolem nich prostě jen chodí a nevšímá si jich. Nevadí mu dokonce ani větší množství koček (máme 5).
Psů si vesměs nevšímá, případně na ně zavrčí a odchází. V domácnosti by určitě chtěl být jediný pes. S fenkami je schopný vyjít venku, doma nevím, to nemůžeme vyzkoušet.Zájemci volejte později večer nebo pište sms na č. 606 175 317.