MIA

Pohlaví

Fena

Věk

10 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 10 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Nový JIčín
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 16.05.2020
Akt. umístění: BoudaBudka - pomoc psům, z.s.

Podrobný popis

MIA je devítiletá fena Tosa Inu - má PP a chovatel o její situaci ví a nemůže pomoct.

Mia hledá nový domov, po tom co v původní rodině zakousla malého psa. Celou dobu žila spolu s dalšími psy i s tímto konkrétním a nikdy nebyl problém. Netušíme co se stalo, neznáme příčinu tohoto jednání. Nemůžeme ji tedy doporučit k dalším psům. Je ale pravděpodobné, že v jejím věku už chce mít více klidu a možná jen takto zkratkovitě zareagovala když jí mnajitelé klid nezajistili. K lidem je přátelská, žila i s dětmi. Ale zde je zase třeba počítat s tím, že Mia už bude potřebovat klid na odpočinek.  Nemá ráda kočky, ke kočkám není vhodná. 

Na výlety už to není. Je vidět, že občas už ji pobolívají nohy. Ráda se projde, proběhne, ale pak miluje válení po zahradě a odpočinek. Je zvyklá v kotci a přes den na zahradě. Hledáme tedy člověka se zkušenostmi s tímto nebo jiným velkým plemenem. S domem a zahradou, BEZ KOČEK nebo alespoň s kočkami, které se od psů drží v bezpečné vzdálenosti. Raději bez dalších psů.

Mia nemá moc času, 9 let je pro tyto obříky už docela hodně. Nyní je v dočasném domově. V původním domově už jí nechtěli dát šanci. Bude mít ještě štěstí a najde nový domov, kde spokojeně dožije? Zdravotní stav je úměrný k věku, vyšetření krve bylo v pořádku. Má několik tukových bouliček, které ale její zdraví nijak neohrožují. Mia je v okrese Nový Jičín.