Maxmilián

Pohlaví

Pes

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Liberec
Region: Liberecký
Datum nálezu: 09.01.2020
Akt. umístění: Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec - ARCHA
Evidenční číslo: 011/L20

Podrobný popis

 "Maxbulík" není hračka, miláček ani miminko. Do útulku se dostal po úmrtí svého majitele a informací o něm máme málo, spíš je získaváme vlastní zkušeností nebo zkušeností venčitelů zájemců. Co víme je to, že se mu v mládi moc nevěnovali, k ničemu nevedli a Max rostl jak chtěl. Společníka mu údajně dělal malý jorkšír. Max je nesocializovaný a neuznává autoritu. Není zvyklý být sám, naskakuje na ženy a děti, nemá rád uklízení (košťata a hadry), různé zvukové vzruchy ho dokáží rozrušit a při korekci nežádoucího chování neváhá kousnout. Když je sám na oploceném pozemku a nudí se, likviduje plot. Maxbulíka nedoporučejeme do rodiny s dětmi ani k jiným zvířatům... 

Bude potřebovat zkušeného pánička, který mu klidně a důrazně nastaví hranice, při konfliktu si zachová chladnou hlavu a dokáže s jeho "bulíčí "povahou vyjít bez konfliktu a zároveň mu poskytne dostatek fyzické aktivity.

Max byl necelé 3 měs. v osvojení, kde novému  páničkovi začal přerůstat přes hlavu. Sice se snažil pracovat s Maxovou tvrdohlavostí pod vedením "zkušeních bulíkařů", ale vše nakonec ztroskotalo a Max je opět v útulku. Budeme jenom věřit že praktiky "výcvikářů" nezanechaly na Maxovi další negativní zkušenosti.    

Pro více informací volejte na 602 774 104.