Jake - zemřel

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Olomouc
Region: Olomoucký
Datum nálezu: 09.11.2019
Akt. umístění: Liga na ochranu zvířat Čr organizace Olomouc
Evidenční číslo: 6107

Podrobný popis

Jake je asi devítiletý anglický buldok, jehož původního majitele by stálo za to potkat, nicméně určitě ne z toho důvodu, aby mu byl pes vrácen. Našel se uvázaný u herny, což možná naznačuje způsob života jeho „páníčka“. Přišel v hrozném stavu, podvyživený, obrovský zánět v uších, zakalené oči, mokvavou vyrážku po celém těle, místo zubů kamenolom, navíc kryptorchid. Prvních pár dní jen prospal ve stylu „klidně na mně štípejte dříví, hlavně mne u toho nebuďte a nenuťte chodit ven“. Když zrovna nespal, tak se drbal. Mimo to je naprosto odevzdaný a hodný. Je ubytovaný hezky v teple, na ošetřovně s podlahovým topením, a evidentně si to užívá.

Ihned mu byly nasazeny hypoalergenní granule, kapky do očí a vzaty stěry. Výsledek moc pozitivní nebyl – bakteriální zánět kůže, bohužel spojený s tím, že je rezistentní na 99% antibiotik. Byla mu nasazena v podstatě jediná antibiotika, která mu mohou pomoci. Dále lék Apoquel (cena je okolo 500 Kč za 16 tablet), koupele a kapky do uší. Již po pár dnech léčbyje na Jakym vidět zlepšení, jde se projít do svého mikrovýběhu, je kontaktnější, oči se mu trošku vyjasnili a hlavně už má zájem o okolní svět a „ňufá“ dokola kolem. Nicméně přesto všechno bude jeho léčba trvat i několik měsíců. Navíc to vypadá, že kvůli pravděpodobně opakujícím se neléčeným zánětům uší je téměř hluchý a lze předpokládat, že záněty se budou i v budoucnu již stále vracet.

Co se týká veterinární péče, Jake byl vykastrován a byli mu vyčištěny zuby, zánět v uších je vyléčen, ale je nutno počítat s tím, že se bude vracet. Na alergie bude muset brát poměrně drahý lék po zbytek života, stejně tak kapky do uší.

Doufáme, že se nám tohoto chrochtavého chlapečka podaří dát zdravotně dohromady, a že pak najde ten nejlepší domov. Budoucí páníčci by však měli počítat s  vyššími náklady najeho budoucí léčbu.

Doplňující informace:

Upřednostňujeme přímý kontakt se zájemcem. V případě zájmu o tohoto pejska a pro bližší informace si prosím volejte na 583 210 759 .Na emaily nereagujeme okamžitě, veškerou korespondenci vyřizujeme vždy až poté, co je hotová fyzická práce na útulku. 

Nebo je možné vyplnit adopční dotazník a my se vám ozveme.

https://www.olomouckyutulek.cz/dotaznik-pro-zajemce/

Všichni psi jsou odčervení, odblešení a kompletně vakcinovaní Euricanem (vzteklina, psinka, parvoviróza, leptospiróza, hepatitida).

Adopční poplatek 500,-kč  -1500,-Kč.

Kontakt: 583 210 759