ALP - černý ridgeback - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Alp je unikátní černý kříženec rhodéského ridgebacka s ohařem a labradorem. Je atletické postavy a vypadá hodně jako černý ridgeback, což je opravdu rarita. Narozený byl v roce 2015, dnes jsou mu tedy čtyři roky.

Alpík je energický, veselý a přátelský pes. Je to neohrabané trdlo, které nechápe, že už je z něj velký kluk a jakou má sílu. Z radosti a lásky k lidem skáče, strká a okusuje. Občas nemá ten správný cit a trochu zabere, ale je to pro něj vše v rámci hry, bez zlého úmyslu. Proto je ale třeba počítat s tím, že malé děti nejsou pro něj vhodní kámoši. On by je měl moc rád, ale s jeho divokou povahou, by to nebyla dobrá kombinace a mohl by jim nechtě ublížit.
Velice rád pracuje po boku svého pána a zajímají ho všechny sporty a možné aktivity. Základní poslušnost ovládá, ale rád zkouší, zda si může dovolit neposlechnout. Proto je třeba ho vést velmi důsledně a bez rozmazlování. Nicméně za pamlsek a míček udělá tenhle prdloň úplně cokoli :D.

Alp je velký mazel, vhodný do velkého bytu i na zahradu se spaním v teple. Vhodný by byl až k větším dětem, které unesou nápor jeho lásky. Není však vhodný k jiným zvířatům, je to lovec. Pod zkušenou rukou je schopný snášet alespoň fenky, ale jiné psy rád nemá. Je to jednoznačně pes pro velmi aktivní lidi, kteří mu dopřejí hromadu pohybu, výletů, zábavy a kteří chtějí se svým psem trávit hodně času a ideálně i sportovat.

V případě zájmu o pejska, pište do zpráv či na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA
Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43
Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)