Badynko

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 13 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cibela z.s.

Podrobný popis

kříženec labradora, pes, 13 let, č. mikročipu 981020000397263

Bady je starý pejsek, který dosud žil venku na zahradě. Majitelé se nyní přestěhovali a pejsek prý štěkal a tak nemohl zůstat, jelikož vadil sousedům. Z jiného zdroje jsme se dozvěděli, že to bylo trošku jinak a sousedům vadilo, že majitelé jezdí za Badym 1x týdně a pes tam je bez žrádla a vody, tak situaci řešili s policií a zástupci obce. 
Bady je u nás nyní uvnitř domu, je znát, že byl zvyklý si šmejdit po zahradě, jelikož se zprvu stále snažil dostat ven, ale nyní již pochopil, že nemusí proštěkat celý den ani se snažit sám odejít, že se ven dostane a hlavně se naučil si užívat procházky, což je jistě zajímavější než být jen za plotem :-) 
Jeho zdravotní stav odpovídá věku, již hůře chodí (zadní nožky má již málo osvalené, nicméně hodinovou procházku ještě bez problémů zvládne a svou energií každého překvapí), na čele má bradavici a tvář má deformovanou po prodělané otravě (před lety snědl pestřec obecný, který je jedovatý a i po vypumpování žaludku mu bohužel zůstaly následky, které ale on nevnímá a jsou jen estetickou vadou).

Bady je hodný, milý mazlivý pes, zároveň je to ale dobrý hlídač. Zprvu než pochopil naše pravidla zkoušel řešit neznámé situace vrčením, ale přes pamlsky pochopil, že není třeba takto reagovat a třeba i auto už si díky pamlskům dá se říci oblíbil, což byl zprvu velký problém. Není již na dlouhé výlety, ale rád se projde a začuchá si "psí zprávy" a na svůj věk je ještě velmi čiperný. Na ostatní pejsky venku moc nereaguje, očuchá si je a pokud oni neprojevují agresi, tak je neřeší. V bývalém domově prý s dětmi vycházel bez problémů, ale samozřejmě je třeba mít na paměti, že je to starší pejsek a chce mít svůj klid a bezpečné místo, kde ho děti nebudou otravovat :-)

Ideální domov bychom si pro něj představovali v domku se zahradou, kde by mohl šmejdit a kde by měl teplé místečko na spaní a svůj klid. Procházky má také moc rád, sice to není už sportovec ke kolu, ale hodinku chůze bez problémů zvládne a energie mu rozhodně nechybí :-)

Kontakt pro zájemce - 603 219 149