Badynko - zemřel

Pohlaví

Pes

Věk

15 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 15 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cibela z.s.

Podrobný popis

kříženec labradora, pes, 14 let (narozen 1.4.2006), č. mikročipu 981020000397263

Bady je starý pejsek, který dosud žil venku na zahradě. Majitelé se v jeho 13 letech přestěhovali a pejsek prý štěkal a tak nemohl zůstat, jelikož vadil sousedům. Z jiného zdroje jsme se dozvěděli, že to bylo trošku jinak a sousedům vadilo, že majitelé jezdí za Badym 1x týdně a pes tam je bez žrádla a vody, tak situaci řešili s policií a zástupci obce. 
Bady je u nás již rok, za tu dobu si zvykl na režim uvnitř domu a pravidelné procházky.  
Jeho zdravotní stav odpovídá věku, již hůře chodí (zadní nožky má již hodně málo osvalené), ale sílu na vodítku stále ještě má, když si chce začuchat psí zprávy :-) Na čele má bradavici a tvář má deformovanou po prodělané otravě (před lety snědl pestřec obecný, který je jedovatý a i po vypumpování žaludku mu bohužel zůstaly následky, které ale on nevnímá a jsou jen estetickou vadou). Již je velmi hubený (bohužel stáří nezastavíme), i když má jídlo k dispozici v podstatě neustále.

Bady je hodný, milý mazlivý pes. Zprvu než pochopil naše pravidla zkoušel řešit neznámé situace vrčením, ale přes pamlsky pochopil, že není třeba takto reagovat a třeba auto, které mu dělalo velký problém, již díky pamlskům miluje a zvládá i delší cestování s přehledem. Není již na dlouhé výlety, ale rád se projde a začuchá si "psí zprávy". Na ostatní pejsky venku moc nereaguje, očuchá si je a pokud oni neprojevují agresi, tak je neřeší. V bývalém domově prý s dětmi vycházel bez problémů, u nás ho také chodí venčit rodiny s dětmi, ale samozřejmě je třeba mít na paměti, že je to starší pejsek a chce mít svůj klid a bezpečné místo, kde ho děti nebudou otravovat :-)

Ideální domov bychom si pro něj představovali v domku se zahradou, kde by mohl šmejdit a kde by měl teplé místečko na spaní a svůj klid. Procházky má také moc rád.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)