Žolík

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Akt. umístění: Cibela z.s.

Podrobný popis

malý kříženec, pes, 8 let (narozen 6/2012), kastrace v plánu, č. mikročipu ..........

Žolík se k nám dostal spolu s 5 dalšími pejsky od majitelky, která již není schopná ze zdravotních důvodů se o pejsky starat.

Žolík je 8-9 kg velký pejsek. Je to mazel nejvyššího kalibru a malý závisláček. S ostatními pejsky vychází dobře. 

Bohužel Žolík má několik zdravotních problémů. S některými můžeme ještě něco dělat, s některými ne. Tak tedy: Pejsek má ochrnuté zadní končetiny, není proto schopen chůze, ale pohyblivý je až dost :-) Venku se krásně naučil na psím vozíčku, jak kdyby na něm byl odjakživa. A doma se pohybuje tak, že zadní část těla tahá pod nebo za sebou. S ochrnutím se bohužel také pojí inkontinence - v podstatě mu pořád moč odkapává. Což není sice nic dobrého, na druhou stranu se to dá bez problémů vyřešit plenkou. To jsou 2 zásadní problémy, které nezměníme.

A teď informace o tom, co se dá změnit a co budeme v brzké době operativně řešit. Žolík má velkou anální kýlu, což je na první pohled patrné, jelikož u konečníku má velkou bouli, kde se mu hromadí trus, což komplikuje jeho vykonávání velké potřeby. Dále má zvetšenou prostatu, takže při operaci kýly je v plánu i jeho kastrace, prozatím bere na zmenšení prostaty léky. Dalšími drobnostmi jsou bakterie v moči a v svrab v uších - momentálně již léčíme.

Ačkoli je péče o takového pejska náročnější, není nemožná a Žolíkův optimismus a radost ze života Vám tuto péči tisíckrát vrátí. Hledáme pro něj tedy extra hodného a trpělivého pečujícího majitele s domečkem se zahrádkou. Ostatní pejsci nejsou překážkou.

Kontakt pro zájemce - 603 219 149 (Jindřichův Hradec)