Brituška - akutní adopce - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 8 Icon: Velký (61 cm a více)
Španělský mastin
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Datum nálezu: 14.03.2016
Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Brita je v útulku již stálým inventářem. Je obyvatelkou v útulku Bouchalka nejdéle ze všech. Přijatá byla 14. 3. 2016! Neúprosně jí tedy táhne již na čtvrtý rok v útulku. Odhad věku měla při příchodu do útulku okolo čtyř let, nyní je jí tedy přes sedm let - téměř polovinu života prožila v útulku. Jednou byla v adopci, vše šlo dobře, skvěle, ale majitelé se museli přestěhovat a vrátili Britu zpět do útulku. Stalo se jí to tedy již podruhé, že jí rodina opustila jen proto, že je to velká holka.

Brita bývala trochu drsnější holka, protože byla zvyklá pracovat-hlídat, ale její duše velmi změkla a dnes je to velká, rozvážná, moudrá a hodná medvědice. Za ty roky se naučila věřit lidem a může na procházku s kýmkoliv. Protože je v útulku tak dlouho, je i častou volbou na venčení, aby aspoň něco z toho života měla. Všichni jí venčí moc rádi a mazlí se i s novými lidmi. Je hodná, vnímavá a s lidmi spolupracuje krásně. Jen opravdové pouto si vytvoří až časem. Není to naivní puberťačka, takže se nezamiluje na první pohled. Zkušený člověk by mohl s Britou odjet hned, ale v novém domově bude potřebovat trochu času a ideálně, aby si pro pohlazení přišla sama - a nebojte, ona přijde :-). 

Brita si zažila své, zavřena na malém dvorku s majitelem, který ji občas nakrmil, občas byl doma, občas pohladil, občas se ji i věnoval. Ale to občas bylo opravdu vzácné. Nakonec to dopadlo tak, že majitel odjel navždy a tím Britu nechal na pospas osudu na uzavřené zahradě. Díky obětavým sousedům, kteří Britu krmili a všimli si, že její majitel je ta tam, se Brita dostala k nám.

U nás se naučila, že jídlo si nemusí bránit, že ho dostane každý den a dostatek. Naučila se, že ošetřovatel není jen člověk, co uklízí kotec, ale i člověk, který ji odmění za správné chování a člověk, který ji pohladí. A že Brita mazlení miluje - jen důvěra mezi Vámi musí být stoprocentní. Proto by bylo ideální, aby její budoucí majitel za Brituškou dojížděl, odměňoval ji pamlsky, chodil s ní na procházky a pomalu si získával její důvěru, aby od nás odjížděli již jako dokonale znalý pár. Hlavně aby Brita věděla, že člověk, který ji odváží, jí nechce už nikdy ublížit a už ji nikdy neopustí. Nebo bude potřebovat v novém domově trochu více prostoru a čas, aby si na změnu zvykla a člověk se jí příliš nenutil.

Brita je nádherná fena, mohutné postavy a sebevědomého vystupování. Byla by vhodná k hodným lidem, nejlépe k milovníkům těchto molossoidních plemen. Rodinu potřebuje bez dětí, jiných psů či zvířat a k domečku se zahrádkou se zateplenou boudou či přístupem do tepla (sklepa, garáže, předsíně). Je výborná hlídačka a ochránkyně majetku, sice už trochu vyšla ze cviku, ale jak si doma zvykne, začne opět svůj domov hlídat před nezvanými hosty. Kdo Britušku zná, tak ví jak úžasná, poslušná a neuvěřitelně mazlivá fena se v ní skrývá.