Amálka-k adopci - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bona na Kozlech u Č.Lípy
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Věk: 4-5 let
Plemeno: německá doga (kříženec)
Nádherná, kouzelná, nejmilejší, ale na páníčky štěstí zatím neměla.
Amálka pochází od sociálně slabých obyvatel a azyl našla u nás v útulku. Brzy odjela do nového domova, ale komunikace s novými majiteli začala časem váznout, proto jsme se rozhodli jet Amálku zkontrolovat. Amálku jsme našli podvyživenou a její srst byla ve špatném stavu (matný kožich+lupy). Amálku jsme odebrali a začala série vyšetření a vykrmování.
Měla zánět v těle, musel se amputovat krvácející ocas, odstranit výrůstek pod bradičkou a dále podstoupila ještě kastraci. Přibrala u nás přes 10 kg, nyní je zcela v pořádku a hledáme jí ten nejlepší domov, který si moc zaslouží, protože Amálka je opravdu úžasná psí dáma a osobnost.
Je vychovaná, umí sedni, zvládá krásně přivolání, miluje podávání pacek. Krásně chodí na vodítku, doslova si ji vedete jedním prstem-na vodítku absolutně netahá. Povahově je velmi klidná, ale přitom je stále roztomilá jako štěně.
Amálka bude vhodná i k dětem, na všechny je moc hodná a navíc je pro každou srandu, že ses ní děti určitě vyblbnou. Hodí se i k těm nejmenším dětem, nikomu neublíží a lidi doslova miluje.
Amálka vzhledem k velikosti bude vhodná spíše do baráčku se zahrádkou s přístupem dovnitř. Není to fenka na zahradu, ale jako kamarádka na všechny aktivity, a to i ty válecí, gaučingové a televizní večery. Moc touží být s člověkem, proto hledáme někoho, kdo s ní bude trávit veškerý svůj volný čas.
Miluje procházky, zvládne delší výlet, ale není to typ psa, co by vyžadoval denně mnoho aktivit. Dokáže být klidná, hodná a užívat si postel, ale dokáže se přepnout i do výletního režimu a užít dlouhý výlet
Je povahově rozumná a je zvyklá být v nepřítomnosti majitele sama na zahradě či v baráku.
Amálka vychází se všemi psy a většinou i fenkami. Velké fenky mohou někdy problém, ale zvykne si (vše je možné nás zkusit).
Hledáme pro ni člověka či rodinu, kde nebude pouze ,,psem", ale bude plnohodnotným členem rodiny. Amálka si opravdu zaslouží domov, kde ji budou milovat.
Amálku nevydáme nikomu při první návštěvě, od potencionálních zájemců budeme vyžadovat, aby za Amálkou nejprve jezdili a brali si ji na procházky. S novými majiteli budeme chtít udržovat kontakt, protože Amálka si již nemůže dovolit další přešlap v životě. Je to zlatíčko a zaslouží si jen tu nejlepší péči a my chceme mít jistotu, že už se bude mít jenom dobře.
Amálka je plně vakcinovaná, čipovaná, kastrovaná.
Adopční poplatek 2000,- Kč.
Kontakt: Útulek Bona Kozly 35 (u České Lípy)
Zájemci volejte přímo do útulku na 736271294 a domluvíte si termín ohledně osobní návštěvy.
Amálka půjde do nového domova na adopční smlouvu, kde se nový majitel svým podpisem zavazuje informovat útulek o tom, jak se Amálka v novém domově má.
Pokud nový majitel nebude plnit tento závazek, může být provedena kontrola a nebude-li zacházení se zvířetem odpovídat veterinárním předpisům a sjednaným podmínkám, má provozovatel útulku právo zvíře odebrat. Přebírající majitel se zavazuje, že v případě, kdy z jakéhokoliv důvodu nebude moci zvíře nadále ponechat ve své péči, kontaktuje provozovatele útulku o vrácení zpět do zařízení