Encin

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 13 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: OS na ochranu zvířat Toulavé Tlapky

Podrobný popis

Je to nádherný pes plemene akita inu s PP. Vykastrovaný. Je už starší (12 let), klidný, hodný, milý, rád se usmívá, dělá různé zvuky když zdraví. Vychází v pohodě se psy. Dostal se k nám dřív jako agresivní pes, který měl pár hodin do utracení, tak jsme neváhali a jeli jsme pro něj až na Moravu. Pes pokousal lidi ve vesnici a na nás byl ostrý hned první den naprosto nekompromisně. Trvalo nám docela dlouho, než jsme ho dali do kupy, u starších psů to někdy trvá. Dneska je ve stavu, že může být bez náhubku, na volno, mezi smečkou, sám se s námi mazlí, nechá si dát náhubek. Jediné co nemá rád je sahání na packy a do tlamy, tak to bez náhubku nejde, stejně jako česání, které mu nevadí až na oblast břicha.
Hledáme pro něj domov na zahradě, kde bude mít svůj klidu a prostor. Může tam být hodný psí kámoš. v zimě potřebuje spát v teple, má už horší klouby.
Ještě ho čeká kontrolní vyšetření. Zájemce se ale žádný neozval. Je to pejsek na dožití, který potřebuje pomoct. Udělali jsme pro něj co šlo. Zachránili jsme mu život, převychovali jsme ho a teď už zbývá jenom ten domov. u nás není příliš spokojený, velká smečka mu sice nevadí, ale raději je sám, se psy si hrát nechce. Procházky nezvládá, ujde kousek a lehne si. Tak je ideální pro někoho, kdo nemůže venčit mimo pozemek.
Očkovaný, čipovaný, odblešený, vykastrovaný. Nachází se u Poděbrad.