Áron - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

ÁRON
Věk: 1 rok (nar. 22.11.2016)
Velikost: střední (16 kg), xNO
Kontakt: 739 659 364, Fb Anna Hubičková
Nachází se: Praha
Snášenlivost: s fenami bez problémů, ke psům ne

Áron se dostal pod ochranná křídla dočasné péče PNP už jako nalezené štěně, zanedlouho se na něj usmálo štěstí a odjel bydlet s adoptivní rodinou. V říjnu 2017 se z adopce bohužel vrátil. Malé roztomilé štěňátko totiž vyrostlo.
Áron je mladý, bystrý a nesmírně chytrý pes, který v současné dočasné péči pečlivě pracuje na tom, aby se novým páníčkům zalíbil na první pohled. Za velmi krátkou dobu udělal velký krok směrem k tomu být Panem Dokonalým. Bezpečně ví, jak se jmenuje a postupně přivádí základní povely pro běžné fungování s člověkem k dokonalosti. Pro zpestření se učí i blbinky jako pac a panáček.
Od fen si v rámci hry nechá líbit veškerou fenčí šikanu. Se psy se nekamarádí. Vztah ke kočkám a jiným domácím zvířatům nezjištěn. K cizím lidem je zpočátku nedůvěřivý, ale stačí pár dní na rozkoukanou a seznámenou a z Árona je nejvěrnější pes pod sluncem.
Z toho, co Aron bezmezně miluje, tak jsou na prvním místě určitě psí holky, na druhém místě mazlení s člověkem a na třetím místě mazlení s člověkem na gauči  Z toho, co nemiluje, vedou psí samci, cyklisti a zelenina.
Zvyklý je jak na zahradě se zatepleným kotcem, tak v bytě. Neničí, nezpívá (i přestože jinak umí být ukecaný jako typický ovčak) a venčí se pouze venku.

Áron je dobrák od kosti jako každý první pes a i on si zaslouží svoje navždy doma. Potřebuje k sobě ovšem trpělivého a zkušenějšího páníčka či páníčky, kteří budou mít dostatek času na rozvíjení jeho potenciálu. Zaslouží si rodinu, která s ním zůstane v dobrém i ve zlém a už ho nikdy nezradí. A za Arona můžeme s klidem říct, že by se vůbec nebránil psí kámošce  
Současná dočaska ráda zůstane s novými páníčky v kontaktu a poradí či pomůže s pokračováním ve výcviku.

Do adopce půjde očkovaný, čipovaný, kastrovaný, na adopční smlouvu a za adopční poplatek 1.500,-.