Šmloula - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

3 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 3 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Šmoula
Věk: cca 3 roky
Velikost : menší střední – 6 kg
Snášenlivost : psy a feny bez problémů, kočky a jiná zvířata raději jen pod dozorem, děti 6 a více let
Nachází se : Chomutov
Kontakt : Adriana, 722036228 Prosíme ideálně před hovorem napsat SMS. Pokud nemohu, volám zpět
 
Šmoula je téměř tříletá kříženka. Zbarvením vám může připomínat mikro labíka. Má totiž krásnou béžovou barvu a pouhých 6 kg. Je to malá, energetická myška, co za vámi neustále pobíhá. Jakmile si sednete, leží u vás a chce všechnu lásku světa . Jedno ucho nahoru, druhé dolů, tak to je u ní naprosto běžné 
Doma na vás počká bez toho, aniž by cokoliv ničila. Při příchodu a odchodu si občas zapiští, ale do pár vteřinek si lehne a čeká. Je naučená na klec . Hygienu má stoprocentní. Na volno určitě chodit nemůže. Když nečichá přiběhne. Ale jakmile něco voní? Jde si za svým..
Teď to zní vše pohádkově že? Ale bohužel není. Je to i velký bojínek . Přišla o svého milovaného člověka a zůstala s druhou fenečkou sama na dvorku. Starší Pepina se stěhovala do jiné dočasné péče, která se kvůli jejímu věku a zdravotním problémům stala trvalou dočasnou péčí a najednou tu není ani ta. Šmoulince se tím zbortil celý dosavadní svět. Najednou kolem ní začali lítat dva větší psí puberťáci a cizí lidé. No co! Nic, co by tahle potvůrka, s potřebnou dávkou péče a trpělivosti, nezvládla. Na fenku i psa si zvykla. U větších plemen ji to chvíli trvá. Ale jakmile věří člověku, je sebevědomější . Není vhodná k malým dětem Když na ní člověk tlačí? Kousne (v jejím případě se jedná spíše o štípnutí než krvavé šrámy, ale přesto….). Za celé tři měsíce co je v dočasné péči, kousla jednou dočasnou tetu a 1x cizí paní, která se k ní sehnula bez dovolení ve výtahu. Není agresivní, jen má strach. Musí si na vše pomalu zvykat. Takže k dětem 6 let+, které už jsou schopné dát pejskovi prostor a čas si zvyknout . Šmoulinka moc nemá ráda nošení v náručí, ale manipulaci, jako například stříhání drápků zvládá bez problémů .
S kočkami se setkala na návštěvě. První návštěvu si jich nevšímala, ale na druhé se jich lekla a vrčela. Muselo by se zvykat postupně. Ale nemyslíme si, že je to nemožné. Je to také malá popelnička, sní vše, co ji naservírujete . Šmoula je malá hodná dušička, která potřebuje jen čas na rozkoukání. Ale věříme, že pak už bude dělat jen radost . Na případné návštěvy se moc těšíme.
Do nového domova půjde kastrovaná, čipovaná, očkovaná, ošetřena proti vnějším a vnitřním parazitům, kladné předadopční kontrole a podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.
Za fotografie děkujeme https://www.facebook.com/lsolcanska