Dorotka - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

16 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 16 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psinec Skautského střediska

Podrobný popis

Dorotka - 10 let stará fenečka, která přišla o paničku a později i o páníčka hledá akutně domov nebo dočasnou péči !

Je to úžasná psí dáma, která byla zvyklá žít v domku se zahradou. Celý život byla psí jedináček a měla páníčky pro sebe.

S jinýmy psy - samci, by problém být neměl, ale z počátku se jich bojí a vyjíždí. Fenky a malé psy moc nedoporučujeme. Malé psy je schopná do určité míry tolerovat, ale na velké přátelství to asi nebude.

Snášenlivost s kočkami nevíme a nemáme jak vyzkoušet.

Dorotka je na svůj věk velmi vitální, zadní nožičky ji netrápí a bez problémů zvládne i delší procházky. Ovšem stačila by jí i oplocená zahrádka :)

Dorince zemřela panička a za další měsíc přišla i páníčka . Na zahradě zůstala sama, a nechápala proč. Najednou se ocitla ve studeném kotci, sama a okolo na ní štekali cizí psy. Nechápala co se děje, kde je, kde má své milované páníčky a proč je venku v zimě??...

Bála se kontaktu, pohlazení a vše ignorovala.. Jednou se ji podařilo utéct z útulku pryč..Mysleli jsme si, že už jí nikdy nenajdeme.. Plachá, bazlivá a stará fenka, pohublá a sama venku v dešti - noční můra pro všechny. Hledali jsme, rozvěsili letáky a jezdili kde se dalo. Po 4 dnech se stal zázrak a Dorinku jsme našli živou a zdravou !

Udělala si okruh cca 40 km a našla si cestu na svou původní zahradu, kde šťastně žila milovaná 10 let. Byla na své zahradě, kde to znala a nechtěla pryč. Nikdo jsme nechápal, jak to dokázala !

No bohužel, opět jsme přijeli a museli ji odvézt pryč.. Ale kam teď? Zase kotec? Co když uteče znovu? Už ji nemusíme najít...

Obvolali jsme co šlo a dostali jedinou nabídku pomoci , ale pouze na 3 týdny. Paní má sama svých psů 9 a čeká jí operace. Pokud nenajdeme Dorince domov, nebo dočasnou péči musí zpátky do kotce ! :( To nemůže dovolit ! Pomozte nám najít ji znovu milující domov, nebo alespoň dočasnou péči, nejlépe v okolí Turnova.


Dorinka nemá ráda samotu. Neví co se děje a proč má opět zůstat sama.. Rychle se fixuje na lidi a pak se snaží dostat zase za páníčkem. Bude potřebovat trpělivost a hodně lásky !

Hygienické návyky zvládá krásně.

Na vodítku netahá a chodí u nohy. Až si na člověka zvykne, půjde s vámi i na volno, ale potřebuje čas, aby pochopila kdo je její páníček a mám vlastně patří.

Dorinka je odčervená a bude očkovaná a čipovaná.

Do nového domova půjde po uhrazení adopčního poplatku a po podpisu adopční smlouvy.

Více informací na 773 023 018 nebo na 736 744 720 .