Tarot - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 13 Icon: Velký (61 cm a více)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: OS na ochranu zvířat Toulavé Tlapky

Podrobný popis

Tarot je velký pes, kříženec asi retrievera, hovavarta a novofunlanďana, ale je již hubenější, klidný, pomalý.

Když jsem přišla do výběhu s foťákem, brouček netušil vůbec, co bude v plánu. S veškerou důvěrou se přišel mazlit. Přitom vzpomínám na minulá léta, kdy by mě asi sežral. Pamatuji si na den, kdy jsem ho přivezla z hnusného místa, kde znal jenom řetěz a bití. Nenáviděl psy, protože byl stále uvázaný, ostatní psi na volno ho chodili provokovat, nepoznal celý život volnost ani procházku. Útočil na psy, útočil na hřeben, ruku s odčervovákem, na věci. Protože mu bylo 9 a více let, rozhodli jsme se ho už dál nestresovat a nechat ho dožít u nás, když se mi za několik měsíců podařilo udělat v jeho výchově zázrak, postavit ho do smečky coby jejího vůdce, naučit ho jíst z jedné misky s ostatními psy a zvládat ho ošetřit, česat apod.
Že bych se s ním ale mazlila, to nehrozilo.

Byl rád, když mu všichni dali pokoj. Teď už to je ale víc jak třetí rok u nás. Cítí se tady doma, má mě rád, mazlí se sám dobrovolně včetně pusinek. Jeho místo ve smečce už převzal mladší silnější pes a tak se tam necítí tak dobře jako dřív.

Hledáme mu urgentně nový domov vzhledem k naší nynější situaci nemáme jinou možnost. Je tady někdo z Vás, kdo by dal pejskovi krásné dožití a udělal by pro něj i pro nás službu tím, že by se měl skutečně dobře? Abychom o něj nemuseli mít strach?

Je to už starý pán, 12 a více let. Dobře by mu bylo na zahrádce, jedináček nebo s fenkou příp. hodným psem, který si ho nebude moc všímat a s klidným asertivním pánem, který mu nechá čas na zvyknutí, bude ho krmit kvalitním masem, přidávat vitamíny a dbát na jeho zdravotní stav, který se nyní pomalu zhoršuje.

Nevhodný k dětem. Kastrovaný, očkovaný, čipovaný. Zvyklý jíst Barf stravu - syrové maso + přílohy.

Je nám to sice velmi líto, ale prosíme, pomůžete nám i Tarotkovi? Prosíme rychle...trhá mi to srdce, nechci se dlouho rozmýšlet.... Nechci, aby ho kdokoli cizí nechal utratit, běží mu čas...