Burton Na3 - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Hovawart v nouzi

Podrobný popis

Bártík je dobrý obranář, dobrý hlídač, je poslušný, věrný své rodině. Je učenlivý a chytrý, bohužel ale neumí vyhodnocovat situace. Je lekavý, snadno se vyplaší, leká se například běžce/cyklisty. Z nejistoty potom štěká a má tendence se přetáčet až do nepříčetnosti. Bude tedy třeba pracovat na jeho sebevědomí a důvěře v páníčka, aby se nejdříve „tázal“ a řešení situací, které jsou mu nepříjemné, nechal na člověku. Ve městě s ním není problém a na zahrad je velmi suverénní.  

Základní povely poslušnosti zná. Ví přesně co se po něm chce a nemá problém je splnit. Na vodítku chodit umí, ale má dny, kdy tahá. Zná povel k noze, sedni, lehni, zůstaň, vstaň, stůj, vydrží na místě v sedě, v leže i ve stoje. Přivolání potřebuje upevnit, pro začátek bude vhodné, aby chodil na stopovačce. Učení ho baví, je chytrý a vnímavý, za pamlsek by udělal kotrmelec. Nový majitel by se mu v tomto ohledu měl určitě věnovat, Barty potřebuje zaměstnat hlavu. Byl by výborný i na psí sporty.

Barty je někdy velmi mazlivý a jindy naopak potřebuje svůj klid, je zvyklý na zahradu. Měl by tedy jít zase k domku se zahradou, kde bude mít své místo, na které si může kdykoliv odejít odpočinout (ideálně kotec s výběhem a boudou). Zahrada by měla být dobře zajištěná, jelikož pro něj není problém přeskočit 1,5m plot.

V tuto chvíli žije na zahradě s fenkou, ale byl by lepší jako jedináček. Určitě není vhodný ke psu samci, jelikož s nimi má od štěněte problém, stejně tak s cizími fenami. Není vhodný ani k dětem, jelikož k nim nemá přátelský vztah. 

Aktuální majitelé byli s Bartym na rtg kyčlí, protože nemá rád, když se mu sahá na zadek. Rtg ale dopadl dobře a celkově je Barty zdravý pes.