MIKY - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 10 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Hřebeny - Josefov, okr. Sokolov
Region: Karlovarský
Datum nálezu: 04.12.2015
Akt. umístění: Záchranná a odchytová služba pro zvířata - Petr Prokeš

Podrobný popis

Miky, Mikuláš - nalezen loni v prosinci na pokraji sil s měsíc starou zlomeninou po autoúrazu. Proběhla operace a zlomenina byla řešena pomocí vnějšího fixátoru. Nožku má již po dlouhých měsících srostlou a poprvé zase pomalu poznává, co to je vyspat se bez límce a na levém boku...Je tedy již také pomalu na čase začít mu vyhlížet nového páníčka, pouze toho nejlepšího z nejlepších, doba léčení byla pro něj (i pro nás) velmi náročná a záleží nám na tom, aby se měl již jenom dobře. 

Jedná se o mladého psa, odhadem dva roky starého. Ke svému pánu je to mazlík, jde ale také o velmi silného psa, plného energie. Není zvyklý na ostatní psy. Srnky, kočky a podobně má tendenci lovit a je opravdu náročné ho v těchto situacích udržet. Sháníme mu velmi specifický typ domova. Domov takový, kde budoucí majitel disponuje nejen fyzickou silou, ale i zkušenostmi s chovem psů a člověka dostatečně zodpovědného. Někoho, kdo od něj nebude vyžadovat sportovní výkony (vzhledem k prodělanému úrazu). Hledáme domov, kde by Miky mohl být na řádně zabezpečené zahradě, zajištěné proti útěku, kde by mohl s páníčkem chodit na středně dlouhé procházky a zároveň mohl majiteli například večer dělat společnost u televize. 

Rozhodně Miky není vhodný na samostatné hlídání objektu a k dalším psům. Můžu garantovat Mikyho perfektní učenlivost. Hledáme mu takového majitele, který chce perfektního kamaráda a ochránce, kdo s ním bude vyvádět psí kusy, ovšem bude brát ohled na jeho "handicap", kdo je ochoten do něj investovat kloubní výživu, kvalitní stravu a dodržet pár maličkostí - například jednou za půl roku kontrolu u našeho veterinárního lékaře, alespoň ze začátku.

Adopční poplatek je vzhledem k časové, finanční a další náročnosti Mikyho léčby stanoven na 3000,- Kč. V případě zájmu, anebo dalších dotazů nás prosím kontaktujte na e-mailu p.prokes-zosz@email.cz. Děkujeme za případné sdílení.

VIDEO: https://www.facebook.com/zachrankaprozvirata/videos/889097161202744/