BRIT - nyní v Dogpointu - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

17 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 17 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Březová u Sokolova
Region: Karlovarský
Datum nálezu: 13.03.2016
Akt. umístění: Záchranná a odchytová služba pro zvířata - Petr Prokeš

Podrobný popis

Hledáme domov pro pejska BRITA, týraného a nakonec vyhozeného německého ovčáka.

Z nejhoršího je venku a jeho pobyt u nás na stanici se již nezadržitelně chýlí ke konci, bude se stěhovat do útulku. Nebude snadné najít mu domov a nebude snadné pro něj v útulku být, z předchozího domova si totiž neodnesl nic dobrého - špatný fyzický, zdravotní i psychický stav. Hledáme pro něj domov bez dětí, bez jiných psů, v domečku se zahrádkou, pokud možno bez kotce - dlouhodobé uvěznění v něm si nese své následky (získanou OCD projevující se nutkavým točením se za ocasem a štěkáním na něj - v kotci, anebo pokud se mu člověk nevěnuje). 

Je u něj potřeba i jistá obezřetnost, pokud má s něčím problém, dá to najevo vrčením a mohl by pak při neopatrnosti i kousnout - prakticky jde ale pouze o to, nechovat se k němu hrubě, dávat pozor např. při ošetřování, nebo aby netrvalo moc dlouho, než mu dáte jeho oblíbený tenisák, piškot, apod., jídlo a hračky si hlídá - tenisáky proto kopat, do misky nesahat. Není to nic, co by se nedalo zvládnout, jen je to dobré vědět a přizpůsobit tomu trochu své chování.

Dočetli jste až sem a neodradilo vás to?

To je dobře, Brit za své největší přátele považuje svůj tenisák a klacík a věřte, že Britík je také pes, který dokáže tak roztomile přežvykovat ty své tenisáky, že ho prostě musíte milovat :-)

Ne, není to pejsek, kterého si pořídíte kvůli sobě, protože přesně takového pejska byste si přáli. Je to pejsek, kterého si pořídíte kvůli němu samotnému, protože potřebuje vaši pomoc. 
Aby jeho záchrana měla nějaký smysl, tak nyní potřebuje najít člověka, který se mu bude věnovat, který s ním bude trávit čas na zahrádce házením tenisáků. Bude s ním chodit na dlouhé procházky, který mu bude zaměstnávat hlavu různými podněty. Který mu poskytne potřebnou pooperační péči kvůli jeho nádoru. Hledáme člověka, který mu prostě pomůže se ze všeho dostat, dá mu domov a umožní mu být po zbytek života alespoň trochu šťastným psem a on bude šťastný a v pohodě, ale jenom když se mezi vámi najde alespoň jeden člověk, který mu tu šanci dá. 
Nejste tím člověkem náhodou třeba zrovna Vy?

Podle našich informací se narodil v roce 2005 - není to tedy žádný mladík.

...........
BRIT SE JIŽ NENACHÁZÍ U NÁS NA STANICI, DNE 3.5.16 SI HO PŘEVZALA DO SVÉ PÉČE ORGANIZACE DOGPOINT. SAMOZŘEJMĚ NADÁLE HLEDÁ DOMOV!